Arhiiv 2013/14

Pressiteade 13.01.2014. Narva Kutseõppekeskuses algas talvine vastuvõtt: taas koolitatakse ka baarmeneid.

13.01.14

Narva Kutseõppekeskuses algas täna, 13. jaanuaril talvine vastuvõtt. Veebruaris on alustamas neli uut õppegruppi: võimalik on omandada automaalri, tarkvara arenduse tugiisiku, baarmeni või müügikonsultandi kutse.

„Prognoosime enim õpilasi töökohapõhisesse müügikonsultandi õppesse ja seda just nende inimeste puhul, kes juba praegu kaubanduses töötavad, kuid kellel puudub veel vastav haridus,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse vastuvõtukomisjoni vastutav sekretär Elyanna Romanova.

Talvise vastuvõtuga on plaanis välja käia ligi 70 tasuta õppekohta, millele kõiki soovijaid kandideerima oodatakse. „Oleme ootusärevad ka taas avatud baarmeni eriala suhtes, sest selles valdkonnas liigub palju töökohti ning õppetingimused on väga käepärased: õpe kestab vaid viis kuud ning pole vaja eelnevat erialast õppe- või töökogemust.“

Talvise vastuvõtuga avatavates õppegruppides toimub õpe keskhariduse baasil ning kestab olenevalt erialast pool aastat kuni aasta. Dokumentide vastuvõtt kestab 13.–24. jaanuarini ning õppetöö algab 10. veebruaril. Narva Kutseõppekeskus tagab teistest linnadest pärit õpilastele võimaluse elada ühiselamus. Eelmise aasta talvise vastuvõtuga asus Narva Kutseõppekeskuses õppima 95 huvilist.

„Ootame õppima nii noori kui vanu, kes tunnevad, et on aeg midagi kasulikku juurde õppida. Samuti ootame erialast arengut jätkama ka juba koka, autotehniku või mõne muu kutseeriala lõpetanuid,“ sõnas Narva Kutseõppekeskuse direktor Jüri Sasi.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, mille õppekavad vastavad riiklikele õppekavadele ja on loodud silmas pidades, et nii noored kui ka vanad saaksid õppida tänapäevases maailmas vajalikke kutseoskusi, millega tööturul hätta ei jää. Koolis saab õppida 30 eriala ning seda kõike 17 õppekavarühmas.

Lisainformatsioon:
Jüri Sasi, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee 

Elyanna Romanova, Narva Kutseõppekeskuse vastuvõtukomisjoni vastutav sekretär
Tel 515 6828, 356 9344; elianna.romanova@nvtc.ee  

Talvine vastuvõtt 2014 1

Talvine vastuvõtt 2014 2