Arhiiv 2013/14

Raamatukogu veebilahendus sai uue versiooni

06.09.13

Alates uuest õppeaastast sai meie kooli raamatukogu info- ja kataloogisüsteem koostöös Deltmar OÜ-ga veebilahenduse RIKSWEB uue versiooni.

Selle abil saab hõlpsasti teha otsinguid raamatukogu fondis olevast kirjandusest, saada lühiülevaate teavikutest, eksemplaridest ja nende staatusest. Samuti näeb infot ajakirjade, ajalehtede, auviste ja muude üksuste kohta ning nende saadavuse andmeid. Valides menüüst "Uudiskirjandus", saab vaadata raamatukogus olevat uudiskirjanduse loetelu ja seda soovikorral välja trükkida. Kui tahad mõnda raamatut reserveerida, saab raamatukogu töötajale saata E-maili soovitud teaviku reserveerimise kohta.

Laiendatud versioonis saab raamatukogu poolt antud lugejavöötkoodi ning salasõnaga RIKSWEB'i logida ja vaadata kõiki Sinuga seotud andmeid raamatukogus nagu laenutused, laenutuste ajalugu, märkused, viivised. Teaviku reserveerimiseks laiendatud versioonis piisab klõpsust lingil "Reserveeri teavik" ja raamat reserveeritakse Sinu nimele. Ülejäänud toimingud on samad nagu eelpool mainitud versioonil.

Veebilahenduse uut versiooni leiab aadressilt https://nvtc.webriks.ee

Nutitelefonidele mõeldud rakendus m-RIKS võimaldab kasutada raamatukogu teenuseid Windows Phone ja Android platvotmil telefonidega.