Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus alustab koostööd Hollandi ühe suurima koolituskeskusega.

10.12.13

Detsembrikuu esimestel päevadel külastas Narva Kutseõppekeskuse 4-liikmeline delegatsioon Hollandi kuningriigis Groningeni maakonnas asuvat piirkondlikku kutse- ja täiskasvanuhariduse ning professionaalse arengu koolituskeskust Noorderpoorti. Kahe päeva jooksul tutvuti koolidega, vaadeldi õppetegevust ja arutati koostööd rahvusvaheliste ühisprojektide ettevalmistamiseks.

„Noorderpoort on Hollandi põhjaregiooni suurim koolituskeskus, kus õpib eri koolides üle 15 000 õpilase. Kontserni koole külastades saime põhjaliku ülevaate Hollandi kutseharidusest, õppimisvõimalustest, praktikakorraldusest ja rahvusvahelisest koostööst,“ tutvustas Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan.

Esimene kontakt uue koostööpartneriga tekkis käesoleva aasta mais, kui Noorderpoorti esindaja osales Narva Kutseõppekeskuse korraldatud Euroopa Liidu haridusjuhtide õppelähetusel Narvas.

Järgmiseks sammuks on töötajatele ja õpilastele suunatud projektide ettevalmistamine eesmärgiga õppida parimatest praktikatest. 

„Kohtumised Groningeni piirkonna Noorderpoorti kontserni kuuluvate koolide juhtide, õpetajate ja õpilastega olid väga inspireerivad, rõõm oli näha oma tööle pühendunud kolleege ja motiveeritud õpilasi. Meil on heameel alustada koostööd partneriga, kel on niivõrd suured rahvusvahelised kogemused,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse direktor Jüri Sasi. „Narva Kutseõppekeskuse eesmärk on pakkuda oma õpilastele võimalikult rahvusvahelist õpet, õpime parimatelt ja oleme avatud jagamaks oma kooli edukaid õpetamis- ja töökorralduslikke kogemusi,“ lisas Sasi.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 17 õppekavarühmas 30 erinevat eriala. Narva Kutseõppekeskusel on sõprussuhted praktika- ja õppekohtade pakkumiseks koolidega Saksamaal, Suurbritannias, Soomes, Bulgaarias, Leedus, Venemaal, Armeenias, Sloveenias ja Hollandis.

Lisainformatsioon:

Jüri Sasi
Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee

Karen Sukiasyan
Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist
Tel: 356 9390; karen.sukiasyan@nvtc.ee