Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Pool tuhat huvilist alustab meistriks õppimist.

02.09.13

Narva Kutseõppekeskuses, Ida-Virumaa juhtivas kutseõppeasutuses, alustab täna õppetööd 543 õpilast, neist 207 põhihariduse ja 336 keskhariduse baasil. Õppima asub ka viis välistudengit Venemaalt.

„Tänasega on suvine vastuvõtt Narva Kutseõppekeskusesse lõppenud, kuid kogemused näitavad, et kooliaasta alguses, eriti paaril esimesel kuul leidub ikka neid, kes soovivad meile õppima tulla. Vabadele õppekohtadele võtame õppima aastaringselt, “ rääkis Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum. „Õppurikeskse koolina on meie õppekasvatusala töötajate ülesanne toetada erinevate teadmiste ja oskustega igas vanuses õppijaid,“ lisas Veidenbaum. 

Kõige rohkem asub põhiharidusega noori õppima kokaks ning keskharidusega veokorraldajaks. Kolm ja pool aastat kestvas kokaõppes alustab oma meistriks saamise teed 54 ja aasta kestvas veokorraldaja õppes 37 huvilist.

„Koolis on aastaid tehtud sihikindlat tööd parimate õppe- ja töötingimuste loomiseks, ikka selleks, et Narva Kutseõppekeskus oleks koht, kuhu nii õpilastel kui ka õpetajatel oleks hea tulla ning au kooliperre kuuluda,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse direktor Jüri Sasi.

„Meie õppurid on näidanud väga häid tulemusi kutseeksamitel ning ka Noore Meistri kutsemeistrivõistlustel, kust oleme koju toonud hulgaliselt medaleid. Ootame väga, et ka uute õppurite kooliperre lisandumisega saame üsna pea kuulda noorte meistrite saavutustest, “ lisas Sasi.

Narva Kutseõppekeskusesse võetakse õppima põhi- või keskharidust tõendava lõputunnistuse hinnete keskmise ja vestluse alusel. Kool tagab teistest linnadest pärit õpilastele võimaluse elada koostööpartneri ühiselamus. Kooli kuus õppekavarühma on perioodil 2011-2013 akrediteeritud maksimumtulemusele, mis annab õppijatele kindlustunde õppe kvaliteedis. Narva Kutseõppekeskuse lõpetajad sooritavad aastaid edukalt erialaliitude kutsekvalifikatsioonieksameid, mille kutsetunnistused on aktsepteeritud terves Euroopa Liidus. Hea õppeedukuse korral saab õppija taotleda igakuist õppetoetust.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, mille õppekavad vastavad riiklikele õppekavadele ja on loodud silmas pidades, et nii noored kui ka vanad saaksid õppida tänapäevases maailmas vajalikke kutseoskusi, millega tööturul hätta ei jää. Koolis saab õppida 30 eriala ning seda kõike 17 õppekavarühmas.

Lisainformatsioon:

Jüri Sasi, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor
Tel 356 9342; riina.veidenbaum@nvtc.ee

www.nvtc.ee