Arhiiv 2013/14

Narva Kutseõppekeskus toob hariduse tööturule lähemale

27.11.13

Täna, 27. novembril algab Narva Kutseõppekeskuses ettevõtjate esindajatele suunatud kolmepäevane praktikajuhendajate koolitus, et tutvustada riigi ning kooli poolt ettevõetud samme koostöö parandamiseks.

„Koolitustel tutvustame ettevõtjatele muutusi riiklikus seadusandluses ning suhtluses kooliga. Näiteks oleme vähendanud ja konkreetsemaks muutnud praktika juhendamisega seotud aruandlust,“ rääkis projekti üks eestvedajaid, Narva Kutseõppekeskuse kvaliteedijuht-siseaudiitor Anželika Vaino-Keskküla.

Huvi koostöö tihendamise vastu on suur, igaks koolituspäevaks on registreerunuid rohkem kui kümnest ettevõttest. Tegu on ennekõike piirkondlike ettevõtjatega ning kooli strateegiliste koostööpartneritega.

„Uue kutseõppeasutuse seaduse eesmärk on kutseharidus tööturu vajadustega rohkem ühte sammu astuma seada, selleks ollakse valmis koostöös ettevõtjatega kujundada just neile sobilikud õppekavad ning suurendada praktika osakaalu õppetöös,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse direktor Jüri Sasi ning lisas: „See kõik saab toimuda ainult juhul, kui ka tööandjatel selleks huvi ja tahe on, mispärast ootame väga, et ka ettevõtjad ise meid üles otsiksid.“

Järgmise õppeaasta alguseks on plaanis koolitada kokku ligi 180 praktikajuhendajat, tehes kaks-kolm õppekavarühma koolitust kuus. Täna kohtutakse mehhaanika ja metallitöötluse õppekavarühma õpilastele praktikakohtade pakkujatega, seejärel energeetika ja automaatika ning reedel, 29.novembril turismi-, toitlustus- ja majutusteeninduse õppekavarühma praktikajuhendajatega.

Lisainformatsioon:

Jüri Sasi, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee

Anželika Vaino-Keskküla, Narva Kutseõppekeskuse

kvaliteedijuht-siseaudiitor
Tel 356 9349; anzelika.vaino@nvtc.ee