Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus alustab koostööd Armeenia koolidega.

22.11.13

Novembrikuu keskel külastas Narva Kutseõppekeskuse juhtkond Jerevani Informaatika Riigikooli ja Armeenia Euroopa Kolledžit, et partnerkoolidega tutvuda, arutada koostööd ning alustada ühisprojektide ettevalmistamist.

„Mõlemas uues sõpruskoolis õpetatakse väga heal tasemel infotehnoloogiat. Informaatikakoolis on tulemuslik mehhatroonikaõpe ning Euroopa kolledžis turismikorralduse suund, kuna turism on Armeenias oluline ja perspektiivikas majandusharu, millesse on palju investeeritud,“ kommenteeris koostöösuundi Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan.

Esimene kontakt uute sõpruskoolidega tekkis septembris, kui Karen Sukiasyan käis koolides kohapeal Narva Kutseõppekeskust tutvustamas. Järgmiseks sammuks on koolide õpetajatele ja õpilastele suunatud ühisprojektide ettevalmistamine, et konkreetsetel erialadel teadmisi ja kogemusi jagada. „Kohtumine Jerevani koolide juhtide ja õpilastega oli väga positiivne, usun, et tegu on ühe pika ja sisutiheda sõprussuhte algusega,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse direktor Jüri Sasi. „Narva Kutseõppekeskuse eesmärk on pakkuda oma õpilastele võimalikult rahvusvahelist õpet ning olla avatud jagamaks kooli aastakümnete pikkusi edukaid õpetamiskogemusi ja erialaseid teadmisi ning samas õppida parimatelt,“ lisas Sasi.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 17 õppekavarühmas 30 erinevat eriala. Narva Kutseõppekeskusel on sõprussuhted praktika- ja õppekohtade pakkumiseks koolidega Saksamaal, Suurbritannias, Soomes, Bulgaarias, Leedus, Venemaal, Armeenias ja Sloveenias.

Lisainformatsioon:

Jüri Sasi, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee

Karen Sukiasyan, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist
Tel: 356 9390; karen.sukiasyan@nvtc.ee