Arhiiv 2013/14

Õppereis Tallinnasse

12.11.13

31.10.2013 toimus õppereis Tallinna, millest võtsid osa õppegruppide 3PKO1 ja 3PKO2 õpilased ja kutseõpetajad.

Eesti Näituste messikeskuses toimunud Tallinna Toidumessi 2013 külastamine on üks suurepäraseid võimalusi tutvuda uute toodetega, mida pakuvad nii Eesti kui ka välismaa tuntud toiduainetetööstused. Selle aasta toidumessil osalesid Leedu, Läti, Soome, Poola, Ungari ja Itaalia esindajad. Messi külalised degusteerisid erinevaid liha-, piima- ja kondiitritooteid ning erinevaid jooke. Toormahlasid valmistati kohapeal. Messikeskuses sai näha ka kaupluste ja restoranide seadmeid ja tarvikuid, varustust ja töövahendeid. Eriti populaarseks osutus ruum, kus vedellämmastiku abil valmistati erinevat värvi ja igale maitsele kokteile ning jäätist. Õpilastel on said jälgida kuiva jää ja kuuma vee reageerimist. 

Võistlused „Aasta kokk“, „Aasta Kelner“, „Aasta kondiiter“, „Noor kokk“ ja „Noor teenindaja“ olid väga põnevad ja meile eriti kasulikud. Võistlustel osalesid tuntud restoranide esindajad ja kutsekoolide õpilased. Võistluste jälgimine annab hea motivatsiooni õpilastele, kellel on kavas järgmise aasta võistlustest osa võtta või edasi õppima minna.

Meeldiv oli vaadata meie kooli kahe 4.kursuse õpilase osalemist noore teenindaja võistlustel. Vaatamata sellele, et nad ei võitnud auhinnalisi kohti näitasid nad oma oskuste taset.

Kõik õppereisil osalejad jäid rahule, said teada palju uut infot ja vahetasid oma mõtteid.
Oleme väga tänulikud NVTC juhtkonnale ja õpetajatele huvitava õppereisi korraldamise eest.

3PKO2 ja 3PKO1 õpilased

Toidumess 2013

Toidumess 2013

Toidumess 2013