Arhiiv 2013/14

PRESSITEADE. Kõik Narva Kutseõppekeskuse esmakursuslased saavad ohutuskoolituse.

29.10.13

Kaheksa sügisnädala vältel koolitab Päästeamet rohkem kui 600 Narva Kutseõppekeskuse esimese kursuse õpilast. Noortele õpetatakse õiget käitumist ohusituatsioonis ja õnnetuse korral. Täna, 29. oktoobril toimus juba projekti neljas koolitus.

„Tegu on eelmisel aastal alanud kutsekoolide katseprojektiga, mis on sel aastal veelgi hoogu juurde saanud – Narva Kutseõppekeskuses koolitatakse kõik 26 sellel sügisel alustanud õppegruppi, sh õhtused keskhariduse baasil õppijad, kelleni me eelmisel aastal ei jõudnud,“ kommenteeris projekti ulatust Päästeameti Ida päästekeskuse ennetustöö büroo vanemspetsialist Maila Leete.

Narva Kutseõppekeskuse direktori Jüri Sasi sõnul on programm õpilastele igati kasulik. „Iga kooli ülesanne on lisaks erialastele teadmistele anda õpilastele eluks kaasa ka üldharivaid oskusi, mõtteid ja käitumisjuhiseid,“ selgitas Sasi. „Esimesel poolaastal läbivad esimese kursuse õpilased Päästeameti koolituse ja teisel poolaastal alates 7. jaanuarist Politsei- ja Piirivalveameti koolituse,“ lisas Sasi.

Esimese poolaasta koolitusprogramm „Turvalisuse alused“ algas 1. oktoobril 2013 ning lõpeb 19. novembril. „Pooleteisetunniste loengute jooksul räägitakse vee- ja liiklusohutusest, seaduskuulekusest ja kõigest sellest, mida õnnetuse korral teha ja mida mitte,“ kirjeldas programmi Leete. Oktoobri alguses toimus koolimajas ka ohutuspäev, mil demonstreeriti päästevarustust ning tehti praktilisi harjutusi.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus. Koolis saab õppida 30 eriala 17 õppekavarühmas. Narva Kutseõppekeskus korraldab iga aasta ka ligi 130 erinevat kursust ja täienduskoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõppeks.

Lisainformatsioon:
Jüri Sasi, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee 

Maila Leete, Päästeameti Ida päästekeskuse ennetustöö büroo vanemspetsialist
Tel 356 1330; Maila.Leete@rescue.ee