Arhiiv 2013/14

Maastikurataste võistlussari Estonian Cup

16.08.14

Narva Kutseõppekeskuse töötajad ja õpilased osalevad sellel hooajal Eesti suurimal maastikurataste sarivõistlusel Estonian Cup.

Kokku sõidetakse selles sarjas 8 etappi erinevates Eestimaa paikades. Praeguseks on toimunud 6 etappi ning 2 viimast toimuvad 24. augustil Kuremaal ning 6. septembril Jõulumäel.

Narva Kutseõppekeskuse töötajatest on sarjas osalenud Kalle Kolberg, Kalle Kivistik, Marie Sokolova ja Mihhail Tint. Õpilastest on osalenud Jüri Feldman Dmitri Gridin, Maksim Agarkov, Deniss Botcharov, Sergei Savolainen ning Aleksei Šapotšnikov.

Sõita on sellel hooajal tulnud igasugustes tingimustes. Esimesel etapil Viljandis oli külm ilm ja sadas vihma. Viiendal etapil Elvas valitses põrgukuumus, mida aitasid paremini taluda kümned rajaäärsed majaomanikud, kes rattureid veega piserdasid. Kuuendal etapil Otepääl oli vihm põllu- ja metsateed kohati porimülkaks muutnud. Lõpus on paar pilti sellest, millised nägid välja ratturid ja rattad selle etapi finišis. Vaatamata neile pisikestele ekstreemsustele on senini meie inimesed alati lõpuni sõitnud ja võimaluse korral on nad stardijoonel ka edaspidi.

Rajad ei ole selles sarjas kergete killast. Igale etapile jätkub selliseid tõuse, millest ülesaamist kirjeldab väga tabavalt Kalle Kivistik:
variant A – astud sammukese kõrgemale ja siis üritad ratast järgi sikutada;
variant B – lükkad ratta ette, vajutad pidurid peale ja siis proovid ennast üles vedada.

Kutsume ka teisi meiega liituma. Kes suudab sellise sõidu lõpetada, see on heas füüsilises vormis ja suudab ka tööd teha.

Sarja koduleht: http://estoniancup.ee/

Kalle Kolberg

kalle.kolberg@nvtc.ee 
5070 517

Rattamaraton 1

Rattamaraton 2

Rattamaraton 3

Rattamaraton 4

Rattamaraton 5