Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Laupäeval toimub traditsiooniline Narva Suvelaat.

29.07.14

Laupäeval, 2. augustil toimub Narva linnuse sisehoovis neljateistkümnes Narva Suvelaat. Laadalettidelt leiab nii suvised aiasaaduseid kui ka maiustusi ja lihakraami, suveniire ning tööstuskaupu. Kohal on kaupmehed ja käsitöömeistrid Eestist, Lätist ja Leedust.

„Narva suvelaat on oodatud suursündmus, mis toob igal aastal Narva traditsiooniliselt kokku ligi 200 kaupmeest ning 5000 külalist lähemalt ja kaugemalt,“ rääkis laada peakorraldaja ja Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan. „Kes pole veel sel suvel Ida-Virumaale ja Narva jõudnud, siis järgmine nädalavahetus on selleks väga hea aeg.“

Laadaliste meelt on lahutamas tantsu- ja laulukollektiivid, toimuvad erinevad võistlused lastele ja täiskasvanutele. Päeva jooksul tõmmatakse loosirattast välja rohkelt kingitusi ja suveniire laada sponsoritelt. Lapsi ootavad ka batuudid, ralliväljak ja Sky Jump. Päeva juhib Jevgeni Timoštšuk.

Narva Suvelaata korraldab Narva Kutseõppekeskus koostöös Narva linnaga. Kutseõppekeskuse inimesi võib näha ka laadal käsitööga kauplemas, toitlustust korraldamas ja kooli IT-õpilasi näiteks kogu ürituse helitehnika eest vastutamas. „Suvelaat on üks kooli ettevõtmistest, kus õppurid saavad oma praktilisi oskusi lihvida ning kogemusi omandada,“ lisas Sukiasyan. Informatsiooni  õppimisvõimaluste kohta Narva Kutseõppekeskuses saab laadal kooli infotelgist. 

Suvelaat toimub 2. augustil kell 10.00–16.00 Narva linnuse sisehoovis. Sissepääs on kõigile tasuta.

Lisainformatsioon:

Karen Sukiasyan, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist, ürituste peakorraldaja
Tel: 356 9390; karen.sukiasyan@nvtc.ee

www.narvalaat.ee