Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Narvas soovitakse enim õppida autotehnikuks.

04.07.14

Iga viies huviline soovib Narva Kutseõppekeskuses õppida põhihariduse baasil autotehnikuks. Sooviavaldusi sügisel alustavasse autotehniku õppegruppi on tänaseks, mil vastuvõtt on poole peal, esitatud 34. Kokku on Narva Kutseõppekeskusesse avaldanud soovi õppima asuda juba 168 inimest. Vastuvõtt lõppeb augustis.

Autotehniku eriala populaarsust seletab kooli vastuvõtukomisjoni esindaja Elyanna Romanova asjaoluga, et Narva Kutseõppekeskus on ainuke kool Ida-Virumaal, mis omab autotehniku eriala õpetamiseks vajalikku akrediteeringut ning seepärast on Narva Kutseõppekeskus populaarne õppekoht ka kaugemalt tulijate jaoks. „Sel aastal on tunduvalt suurenenud teistest linnadest õpilaste arv: õppima soovitakse tulla nii Kohtla-Järvelt, Sillamäelt, Jõhvist kui ka näiteks Tartust, kus lõpetati vastuvõtt venekeelsetesse õppegruppidesse,“ rääkis Romanova.

Teistest erialadest suurem tung on ka keevitaja, koka ning veokorralduse õppegruppi pääsemiseks. „Samuti on meeldiv tõdeda, et ka sel aastal on Eesti Energia Narva Elektrijaamad ja Eesti Energia Õlitööstus kasutamas võimalust oma töötajaid õpetada või ümber õpetada töökohapõhise õppe raames. Töötajatest on taaskord moodustamisel soojusseadmete käitaja eriala õppegrupp,“ sõnas Romanova. Algavast õppeaastast on kõiki Narva Kutseõppekeskuses keskhariduse baasil õpetatavaid erialasid võimalik õppima asuda ka töö kõrvalt ehk töökohapõhises õppes. „Kõik tööandjad ja ettevõtjad on oodatud võimalust kasutama ning meiega ühendust võtma.“ 

Narva Kutseõppekeskus on viimasel ajal silma paistnud ka rohkete välispraktika võimaluste pakkujana ning õpilaste heade tulemuste poolest kutsekvalifikatsioonieksamitel. Elektriku kutseeksam sooritati 100protsendiliselt ning keevitaja sertifikaadi sai 93 protsenti eksaminantidest. Koolil on suur kogemus Euroopa Liidu  elukestva õppe Leonardo da Vinci haridusprogrammis osalemisel. Järgmisel kahel õppeaastal on 29 kolmanda kursuse silmapaistvamal õppijal võimalus osaleda Erasmus+ õpirände projektis Suurbritannias, Hollandis, Saksamaal, Sloveenias, Leedus või Lätis.

„Õppida ei ole kunagi hilja. Igaüks, kes otsustab õppida Narva Kutseõppekeskuses ja võtab vastutuse oma tegemiste eest, võib kindel olla, et koolipere aitab meistriks saamisel,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse direktor Riina Veidenbaum.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab kokku õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õppima asumiseks saab põhihariduse baasil avaldusi esitada 8. augustini ja keskhariduse baasil 15. augustini. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee

Lisainformatsioon:

Elyanna Romanova, Narva Kutseõppekeskuse vastuvõtukomisjoni vastutav sekretär
Tel: 356 9344; elianna.romanova@nvtc.ee

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688;  riina.veidenbaum@nvtc.ee