Arhiiv 2013/14

Rahvusvaheline konverents CIRikt 2014

10.06.14

28.–30.05.2014 osalesid Narva Kutseõppekeskuse õpetaja Tatjana Ševtšenko ja haridustehnoloog Tatjana Norman rahvusvahelisel konverentsil CIRikt 2014 Krajnska Goras, Sloveenias.

Konverents CIRikt toimub juba 2007. aastast ja konverentsi raames käsitletakse infotehnoloogia kasutuselevõttu hariduses. Konverents ühendab endas mitu konverentsi, mille korralduses osalevad erinevad firmad ja õppeasutused.  Konverentsi toetab Sloveenia Haridusministeerium.

2014. aasta konverentsi CIRikt teema „Child Led Learning“, mis tähendab õpilaste poolt juhitud  õppimine. Põhimõtteks on teha e-õpe kõikidele kättesaadavaks igast mobiiliseadmest.

Selle teema käsitlemine algas 28. mail kui konverentsi CIRikt raames toimus konverents Transfering Knowledge (korraldaja - ITkompanii  Arnes). Konverentsil käsitleti e-õppe korraldamist üliõpilastele näiteks end-to-end digital process (st mitte ainult õppimine, vaid ka hindamine, sealhulgas diplomitööde kaitsmine kraadi saamiseks toimub täielikult elektroonselt).

See nõuab korralduslike, finantsiliste, juriidiliste ning tehniliste probleemide ja asjaolude lahendamist,  näiteks turvaliste õppeplatvormide ja –portaalide loomine. Osa esitlustest, nii ülikoolide esindajate poolt kui ka firmade poolt, mis tegelevad just õppeplatvormide loomisega, olid pühendatud nende küsimuste arutamisele ja lahendamisele.

29. ja 30. mail 2014 juba teise konverentsi raames (teised korraldajad) oli läbi vaadatud samasugused teemad, aga koolide ja lasteaedade tasandil.

Sloveenia CIRikt 2014 1

Freddy Barstad tutvustab riiklikku projekti, mille eesmärk on ühendada kokku 26 Norra ülikooli ja instituuti, et luua ühtne elektrooniline haridusvõrgustik.

Sloveenia CIRikt 2014 2

Sloveenia CIRikt 2014 3

Dmitri Filatovi ettekanne, IZITEQ B.V. esindaja. MOOC – online-platvorm, mis on kasutusel Euroopas ja USA-s.

Sloveenia CIRikt 2014 4

Doktor Domenico Vicinanza (Cambridge, UK). Elektroonilised platvormid ja võrgud.

Tatjana Norman, haridustehnoloog

Tatjana Ševtšenko, kutseõpetaja