Arhiiv 2013/14

PRESSITEADE. XIV Narva Kevadlaata külastas üle 5000 inimese.

07.05.14

Möödunud laupäeval, 3. mail toimus Narva kindluse sisehoovis neljateistkümnendat korda Narva Kevadlaat.

Traditsioonilisel Narva Kevadlaadal korraldasid Narva Kutseõppekeskuse õppurid, spetsialistid ja õpetajad mitmesuguseid meistriklasse ja esitlesid ning müüsid oma tooteid. Lisaks olid kauplemas ka Eesti, Läti ja Leedu parimad käsitöölised. “Tänavust laata saab pidada igati kordaläinuks. Ligi 200 kauplejat ning atraktiivne meelelahutusprogramm meelitas nii Narvast kui ka mujalt laadale rohkelt külastajaid,“ kommenteeris Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karén Sukiasyan.

Kõigil huvilistel oli laadaplatsil võimalik suhelda ka Narva Kutseõppekeskuse vastuvõtukomisjoni töötajatega, kes tutvustasid pakutavaid erialasid ja õppimisvõimalusi. “Huvi meie koolis õpitavate erialade vastu oli suur ning nii mõnigi õpihimuline noor sai oma küsimustele ammendavad vastused. Lisaks nägid tulevikuplaane tegevad noored, et õppetöö ei käi meil ainult nelja seina vahel: meie kooli toitlustuse õppekavarühma spetsialistid koos õpilastega hoolitsesid laadakülastajate söögipoolise eest ning multimeediat õppivad noored jäädvustasid laata nii pildistades kui filmides,” lisas Karén Sukiasyan. 

Pilte kevadlaadast näeb siit. 

Alates 2000. aastast toimuvat Narva Kevadlaata korraldab Narva Kutseõppekeskus, laata toetab Narva linnavalitsus. Tegemist on piirkonna suurima ja populaarsema kevadlaadaga.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Narva Kutseõppekeskusel on sõprussuhted praktika- ja õppekohtade pakkumiseks koolidega Saksamaal, Suurbritannias, Soomes, Bulgaarias, Leedus, Venemaal, Armeenias, Sloveenias ja Hollandis.

Lisainfo:

Karén Sukiasyan

Narva Kutseõppekeskus
arendusosakonna peaspetsialist
tel: 356 9390
karen.sukiasyan@nvtc.ee