Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Lasteaialapsed Narvas õpivad ameteid.

06.05.14

Sel nädalal toimuvad Narva lasteaedades Narva Kutseõppekeskuse meistriklassid, mille käigus tutvustavad õppurid ja kutseõpetajad mudilastele koolis õpetatavaid erialasid. Sellel aastal osaleb projektis kümmekond Narva lasteaeda ning ligi 230 last vanuses viis kuni seitse aastat.

Tutvustatakse näiteks elektriku, ehitaja, autotehniku, mehhatrooniku, kondiitri ja koka eriala. Kokku toimub sel aastal 12 meistriklassi. “Tegevuste ülesehitus on mänguline, õpetame lastele neile sobival moel seda, mida koolis ka oma õppijatele,“ rääkis meistriklasside koordinaator, Narva Kutseõppekeskuse õppekorralduse spetsialist Elyanna Romanova. Üheskoos voolitakse martsipanikujusid, volditakse saunarätikuid kauniteks loomakujudeks, õpitakse tundma auto põhiosi.

„Lapsed näitasid meistriklassi vastu üles suurt huvi ning võtsid väga aktiivselt osa. Erinevad elukutsed ja ametid on selles vanuses laste seas väga aktuaalne teema,“ rääkis juba projektis osalenud lasteaia Sädemeke õppealajuhataja Liidia Leonova. „Mul on hea meel, et taaskord saame mudilaste päevadesse natuke lisaelevust tuua. Õppimiseks pole kunagi keegi liiga vana või noor, Narva Kutseõppekeskuse visioon on õpetada kõiki ja kõikjalt ehk igas vanuses õppidasoovijaid,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Meistriklasse lasteaedades korraldab kool juba kuuendat aastat, kokku toimub kooli eestvedamisel igal aastal ligi 130 erinevat kursust ja täienduskoolitust.

Lisainformatsioon:

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor
Tel 356 9342; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Elyanna Romanova, Narva Kutseõppekeskuse õppekorralduse spetsialist ja meistriklasside koordinaator
Tel: 356 9385; elianna.romanova@nvtc.ee

Lasteaias