Arhiiv 2013/14

Logistika seminar 2014

26.03.14

Logistika seminar „Traditsioonid või innovatsioonid“ toimus 6.-7. märtsil. Nimetatud teema järgi oli see juba 15. ja traditsiooniline seminar. Sellel aastal toimus seminar meie linnas Tartu Ülikooli Narva Kolledži õppehoones.

Osalejate hulgas olid meie õppurid – õpperühmadest: 1 KVK («Veokorraldus“) ning 1 KVE («Väikeettevõtlus“). Seminari kava oli väga sisukas ja mitmekesine. Me saime teada uute nõudmiste ja standardite kehtestamisest, mis on kehtestatud veonduse osas Euroopa Liidus. Oli tore, et iga osaleja sai võimaluse esitada lektorile oma küsimuse ning saada ammendava vastuse. Seminari korraldajad pakkusid sünkroontõlke kolmes keeles:  eesti-inglise-ja vene keeltes.

Esimesel päeval me kuulasime tuntud rahvusvaheliste logistikafirmade esindajaid, praktika leidmise eesmärgil võtsime aktiivselt osa üliõpilaste töötubadest. Tutvusime suurimate logistikafirmade esindajatega.

Teine seminari päev algas ekskursioonidega ettevõtetesse, mille me olime eelnevalt valinud. Meie  õpilased külastasid Sillamäe sadamat, kus meile näidati erinevaid ladusid ning lahtiseid väljakuid veoste hoidmiseks.  Samuti olime kaide lähedal, nägime kaupade pealelaadimist laeva pardale. Need õppurid, kellel oli võimalus külastada õlitehast, tutvustasid ettevõte sisealaga, käisid tsehhides. Toimusid ekskursioonid „Febparts“ ja «Estin Warehousing-i“ tsehhidesse.

Ekskursiooni lõppedes ootas meid huvitav ja õpetlik rühmatöö, mille käigus hakkasime seminari korraldajateks, koostasime seminari kava, rehkendasime eelarvet ning esitasime kuulajaskonnale oma töö tulemusi. Päeva lõpus toimus võistkondade autasustamine. Parim oli Julia Tarassova võistkond 1 KVK õppegrupist. Selle võistkonna liikmed said osalejate tunnustuse, aplausi ja hinnalised auhinnad.

Väga meeldiv on ära märkida seminari suurepärast korraldust:  kolledži juures kohtumine, täpne ja korrektne seminari kava täitmine, esinejate reglemendi järgimine, kokkuvõtete tegemine ning autasustamine. Oli arusaadav, et seminari korraldajate rollis esines tulevaste logistikute võistkond  Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Samuti oli väga meeldiv pidulik õhtukava, ühistoitlustus.

Täname Narva Kutseõppekeskuse juhtkonda seminaril osalemise võimaluse eest. Seminaril suurenesid meie teadmised ja leidsime uued praktikakohad.

1KVK ja 1KVE õppurid.