Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskuses on kevadisel koolivaheajal avatud uste päevad.

13.03.14

Esmaspäeval, 17. märtsil algavad Narva Kutseõppekeskuses avatud uste päevad. Viie päeva jooksul toimub koolis palju põnevad meistriklasse, võistlusi ning ekskursioone. Võimalik on kätt proovida alates auto värvkatte hooldamisest ja videolõigu helindamisest kuni saunarätikute kujundamise ning küpsetiste valmistamiseni.

„Avatud uste päevad annavad kõigile huvilistele võimaluse saada hea ülevaade sellest, mida Narva Kutseõppekeskuses õppida võimalik on, mis täpselt iga eriala nimetuse taga peitub ning millises keskkonnas õppetöö toimub,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse teenindus- ja tehnikaosakonna juht Tatjana Burikova.

Oodatud on kõik huvilised. „Meil on tegevusi nii algklasside õpilastele kui ka juba kogenud meistritele. Avatud on nii laborid, helistuudio, õpperestoran kui ka näiteks metallitöötluse ja transporditehnika praktikaruumid,“ lisas Burikova.

Esmaspäeval, 17. märtsil kell 10.00 on kõik oodatud näiteks kutseõppekeskuse laborisse, et saada osa projekteerimise meistriklassist „3D mudeli loomine SolidWorksi varal“. Teisipäeval, 18. märtsil toimub „Äriideede konkurss 2014“. Kolmapäev on pühendatud meediatehnoloogiate tutvustamisele ning tegeletakse käsitööga ja küpsetiste valmistamisega. Neljapäev algab saunarätikute kujundamisega, jätkub plaatimistöödega ja puidutöö meistriklassiga „Põnevad nuputamised“ ning lõppeb toitlustusalade seitsmevõistlusega.

„Meie jaoks on tavapäraseks saanud igal kevadel Narva linna üldhariduskoolide 9. ja 12. klasside lõpetajatele infotundide korraldamine,“ rõhutas Narva Kutseõppekeskuse õppekorralduse spetsialist Elyanna Romanova.  „Enne kevadist koolivaheaega, 10.-14.märtsil jagasime õppekeskuse õppuritega ka infot tasuta kutsehariduse võimalustest meie kodulinnas ja kutsume kõiki kevadisel koolivaheajal lahtiste uste päevadest osa saama,“ ütles Romanova. Täpsem info kõikidest avatud uste päevade sündmustest ning ekskursioonidele ja meistriklassidesse registreerumine kutseõppekeskuse kodulehel www.nvtc.ee.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 13 õppekavarühmast. Sisseastumine toimub kaks korda aastas: vastuvõtt septembris ning talvine vastuvõtt lühema pikkusega erialadele veebruaris. Õpe kestab pool kuni kolm ja pool aastat ning toimub nii eesti kui ka vene keeles. Võimalik on valida ka töökohapõhine õpe, mis on hea võimalus töötavatel inimestel oma kvalifikatsiooni tõsta. Vabade õppekohtade olemasolul on võimalik õppima asuda aasta ringi.

Lisainformatsioon:

Tatjana Burikova, Narva Kutseõppekeskuse teenindus- ja tehnikaosakonna juht
Tel 35 69 384; tatjana.burikova@nvtc.ee

Elyanna Romanova, Narva Kutseõppekeskuse õppekorralduse spetsialist
Tel 35 69 344; elianna.romanova@nvtc.ee