Arhiiv 2013/14

Narva Kutseõppekeskus tegi oma Kooli TV

18.09.13

Narva Kutseõppekeskuse multimeediumi eriala õpilased käivitasid koos õpetajatega Kooli TV. Tehtud on proovi- ja esimene saade. Esialgu on plaanis teha üks saade iga kahe nädala tagant.

„Idee kooli oma televisioon teha mõlkus meil mõtteis juba eelmisel aastal. Selle kooliaasta alguses otsustatigi asi ellu viia. Kuna saadete ettevalmistamine on ka osa meie tunnitööst, siis teeb see koolitöö palju toredamaks,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse multimeediumi kolmanda kursuse õpilane Siim-Sander Ammon.

Esimese saate kooliaasta avaaktusest tegid multimeediumi eesti õppegrupi õpilased Mihhail Delikatnõi (operaator), Siim-Sander Ammon (montaaž ja saate juhtimine), Regina Pihlakkas (saate juhtimine), Aleksei Votinov (valgus). Õpilasi juhendab kooli multimeediumi eriala õpetaja Kalle Kivistik, kelle sõnul tahetakse tegijate ringi veelgi laiendada ning miks mitte mõelda tulevikus koostööle ka üleriigiliste telekanalitega, et mõne aja pärast, kui projektile jalad alla saadud, ka neile kaastööna kohalikku elu sündmusi jäädvustada.

„Narva Kutseõppekeskuse nüüdisaegne video- ja helistuudio koos tehnika ja võttepaviljoniga saatepea filmimiseks annavad väga hea stardipositsiooni,“ selgitas Kivistik. „Teletegemine on andnud asjaosalistele juba väärt kogemuse näiteks valguse kasutamise kohta ning mingil hetkel ei olnud vaja inimesi kaamera ees isegi enam suunata ja õpetada.“

„Arenemisruumi on meil veel palju. Näiteks poleks uskunud, et monteerime on niivõrd palju aega nõudev tegevus, aga see-eest lõbus. Samuti tekitas teatud ahhaa-efekti arusaamine, kui palju on tegelikult võimalik video abil reaalsust konstrueerida,“ arutles Ammon.

„Õppides saame meistriteks ja kui selle õppimise juures on ka lustlik osa, on see ju ainult suurepärane,“ kommenteeris kooli teleprojekti Narva Kutseõppekeskuse direktor Jüri Sasi. „Kool toetab õpilaste ja õpetajate häid ideid ning innovaatilisi algatusi igati.“

Narva Kutseõppekeskuse Kooli TVs hakkab näha saama koolisündmusi ja koolipere tegemisi, rahvusvahelisi projekte ja erisaateid. Saated pannakse esialgu üles Youtube’i keskkonda ning kooli kodulehele.

Multimeediumi eriala õpe kestab Narva Kutseõppekeskuses põhihariduse baasil kolm ja keskhariduse baasil kaks aastat, õppida saab nii eesti- kui ka venekeelses rühmas. Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida 30 eriala ning seda kõike 17 õppekavarühmas. Narva Kutseõppekeskus korraldab iga aasta ka ligi 130 erinevat kursust ja täienduskoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõppeks.

Vaata esimest saadet siit: www.youtube.com/watch?v=doT8UNLHVYE&feature=youtu.be

Lisainformatsioon:
Jüri Sasi, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee

Kalle Kivistik, Narva Kutseõppekeskuse multimeedia eriala õpetaja
Tel 35 69382; kalle.kivistik@nvtc.ee

Kooli TV #1