Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Töökohapõhine õpe kogub populaarsust.

04.03.14

Narva Kutseõppekeskuses asus töökohapõhises õppes haridust omandama järjekordne müügikonsultantide grupp. Kümmet õppurit ootab ees kuuekuuline programm, millest kolmandiku moodustavad teooriatunnid klassiruumis ja kaks kolmandikku praktika ettevõttes.

„Töökohapõhine õpe on tunnustatud ja jõudsalt arenev õppevorm Euroopas,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor  Riina Veidenbaum. „Meie kutseõppekeskuse viimase viie aasta kogemused on sarnased Euroopa kutsehariduse viimaste uuringute tulemustega – töökohapõhises õppes on õppurite väljalangevus minimaalne ja lõpetajad jätkavad erialasel tööl,“ tõdesVeidenbaum.

Narva Kutseõppekeskus teeb koostööd toiduainetekauplusega Kamilso ning mitmete Narva Fama kaubanduskeskuse kaupluste ja teenindusettevõtetega. „Õppes osalevad ennekõike inimesed, kes juba praegu kaubanduses töötavad, kuid kellel puudub veel vastav haridus või kes on selle omandanud väga ammu,“ selgitas Narva Kutseõppekeskuse vastuvõtukomisjoni vastutav sekretär Elyanna Romanova. „Meil on hea meel, et ka Narvas ja selle lähiümbruses leidub avatud ettevõtteid, kes on valmis õpetamisprotsessis osalema,“lisas Romanova.

Kahe viimase aasta jooksul on töökohapõhises õppes lõpetanud kokku 63 õpilast ─ lisaks müügikonsultantidele veel ka soojusseadmete käitaja, tarkvara arenduse tugitehniku ja väikeettevõtluse erialal. 

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 13 õppekavarühmast. Õpe kestab pool kuni kolm ja pool aastat ning toimub nii eesti kui ka vene keeles. 

Lisainformatsioon:

Elyanna Romanova, Narva Kutseõppekeskuse vastuvõtukomisjoni vastutav sekretär
Tel 515 6828, 356 9344; elianna.romanova@nvtc.ee

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor
Tel 356 9342; riina.veidenbaum@nvtc.ee