Arhiiv 2013/14

Pressiteade. Narva kutseõppuritel algab täna praktika viies Euroopa riigis.

10.02.14

Narva Kutseõppekeskuse kolmanda kursuse parimatel õppuritel algab täna, 10. veebruaril välispraktika viies Euroopa riigis. Suurbritannias on ennast täiendamas kaks keevitaja, Leedus kolm multimeediumi, Lätis kaks ehitusviimistluse ning Bulgaarias ja Soomes neli koka eriala õpilast.

„Õpilaste huvi välispraktikate vastu on suur – kui esimesel korral valituks ei osututa, siis jätkub indu veel teinekordki kandideerida,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan. „Järgmisel aastal alustame välispraktikate pakkumistega ka Hollandisse ja Sloveeniasse.“

Peatne välispraktikale sõit ootab ees ka kahte Narva Kutseõppekeskuse autotehniku eriala õpilast, keda oodatakse märtsi lõpus Saksamaal. „Saksamaa Rotenburgi kutseõppekeskusega käib meil väga tihe koostöö ning juba maikuus oleme ka Narvas nende õpilasi võõrustamas,“ lisas Sukiasyan.  Maikuus sõidavad lõunanaabrite juurde Lätti praktikale veel ka kaks mehhatrooniku eriala õpilast.

Narva Kutseõppekeskuse õpilaste praktikad Suurbritannias, Bulgaarias, Soomes, Leedus, Lätis ja Saksamaal kestavad 4–5 nädalat ning toimuvad Leonardo da Vinci õpirändeprojektide „Õpilaste loomisvõime ja erialaste oskuste arendamine välismaal eriprogrammide kaudu. Kolmas periood“ ja  „Noormeistrid Euroopas – kogemused kogu eluks“ raames.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 17 õppekavarühmas 30 erinevat eriala. Narva Kutseõppekeskusel on sõprussuhted praktika- ja õppekohtade pakkumiseks koolidega Saksamaal, Suurbritannias, Soomes, Bulgaarias, Leedus, Lätis, Venemaal, Armeenias, Sloveenias ja Hollandis.

Lisainformatsioon:

Karen Sukiasyan

Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist
Tel: 356 9390; karen.sukiasyan@nvtc.ee