Arhiiv 2013/14

Briti suursaadik vaimustus lasteaedade meistriklassidest

04.02.14

Neljapäeval, 30. jaanuaril külastas Narva Kutseõppekeskust Briti suursaadik Christopher Holtby. Kohtumise käigus tutvustati suursaadikule Ida-Virumaa juhtivat kutseõppeasutust ning arutati riikidevahelisi õppe- ja praktikavõimalusi.

Suursaadiku erilist tunnustust ja huvi pälvisid kooli korraldatavad meistriklassid lasteaedades. Igal kevadel käivad Narva Kutseõppekeskuse õpilased ja õpetajad lastele läbi praktiliste tegevuste tutvustamas koolis õpetatavaid erialasid. Üheskoos on küpsetatud nii emadepäevaks küpsiseid, volditud käterätist loomade kujusid kui ka õpitud tundma auto põhiosi. „Narva Kutseõppekeskus jättis väga hea mulje nii oma personali, õppetingimuste kui ka huvitavate ning uuenduslike tegevustega, nagu näiteks meistriklasside korraldamine lasteaedades,“ rääkis suursaadik Holtby. „Loodan, et Narva Kutseõppekeskuse õpilaste praktikaprojektid Suurbritannias jätkuvad, et kestaks ka kogemuste ning ideede vahetamine.“ 

Narva Kutseõppekeskuse veokorralduse ja keevitaja eriala parimatel õpilastel on Euroopa Liidu elukestva õppe programmi toel avanenud võimalus käia Suurbritannias praktikal.  „On heameel tõdeda, et uue programmi Erasmus+ raames meie koostöö partneritega jätkub, ning loodame, et Suurbritannia õppurid leiavad tee ka meie kooli ja meie heade koostööpartnerite juurde õppima,“ lisas Narva Kutseõppekeskuse direktor Jüri Sasi.

Briti suursaadik Christopher Holtby külastas Narva Kutseõppekeskust oma Ida-Virumaa visiidi käigus.

Lisainformatsioon:

Jüri Sasi, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee

Krislin Aedla, Suurbritannia Suursaatkond
Tel 5886 4909; krislin.aedla@fco.gov.uk