Arhiiv 2012/13

Pressiteade. Narva lasteaialapsed õpivad juba ameteid.

08.05.13

Sel nädalal viivad Narva Kutseõppekeskuse õpetajad linna kümnes lasteaias läbi 12 erinevat kutsealast meistriklassi. Eile, 7. mail käidi viies ning täna külastati kolme lasteaeda.

„Peame väga oluliseks koolis õpetava tutvustamist. Lasteaedades meistriklasside korraldamise mõte tekkis neli aastat tagasi Narva linnavalitsuses, ideel tundus jumet ning täna korraldame meistriklasse juba viiendat aastat ning mudelit on rakendanud ka teised kutsekoolid,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum.

Lastele tutvustatakse näiteks IT-spetsialisti, kondiitri, elektriku, ehitaja, mehhatrooniku ja koka eriala. Üheskoos küpsetatakse emadepäevaks küpsiseid ja tehakse pidulikke võileibu, õpitakse käterätikuid disainima ja nendest loomade kujusid voltima. Valmistatakse ka martsipani figuure, nikerdatakse villaniitidega ning õpitakse tundma auto põhiosi.

Mängude ja viktoriinide auhindadeks on Narva Kutseõppekeskuse pastakad, hiirematid, helkurid ja kommid, mida laps saab koju viia, et uhkelt ka vanematega uusi kogemusi jagada. „Sel aastal on meeldivaks eripäraks kutseõpetajate soov läbi viia meistriklasse lasteaedades, kus käivad nende enda lapsed. See loob veelgi tihedamad suhted lasteaedadega ja annab  meistriklassidele juurde lisakvaliteeti,“ rääkis meistriklasside korraldaja ja kooli õppekorralduse spetsialist Elyanna Romanova.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, mille õppekavad on loodud silmas pidades, et nii noored kui ka vanad saaksid õppida tänapäevases maailmas vajalikke kutseoskusi, millega tööturul hätta ei jää. Koolis saab õppida 30 eriala ning seda kõike 17 õppekavarühmas. Narva Kutseõppekeskus korraldab iga aasta ka ligi 130 erinevat kursust ja täienduskoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõppeks.

Lisainformatsioon:

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor
Tel 356 9342; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Elyanna Romanova, Narva Kutseõppekeskuse õppekorralduse spetsialist ja meistriklasside korraldaja
Tel: 356 9385; Elianna.Romanova@nvtc.ee

Lasteaedades

Lasteaedades