Arhiiv 2012/13

Pressiteade. Narvas sai lõputunnistuse 328 uut meistrit.

27.06.13

Täna, 27. juunil toimusid Narva Kutseõppekeskuses suvised lõpuaktused, kus lõputunnistuse sai 328 värsket meistrit.

Õpingud lõpetasid 24 õppegruppi järgmistel erialadel: pagar-kondiiter, kondiiter, majandusarvestus, puit- ja kiviehitiste restauraator, kelner, arvjuhtimisega (AJP) metallilõikepinkide operaator, multimeedium, hotelliteenindus (toateenija), väikeettevõtlus, soojusseadmete käitaja, elektrik, rõivaõmblemine, keevitaja, keevitaja (kaitsegaasmetall-kaarkeevitus MIG/MAG), tarkvara ja andmebaaside haldus, tarkvara arenduse tugitehnik, müügikonsultant, veokorraldus, kodumajandus ja ehitusviimistlus.

Õppetöö kestis olenevalt erialast 6 kuud kuni 3 aastat. Läbitud õppekavad ja omandatud praktiline haridus on hinnatud ning lõputunnistus aktsepteeritud dokument kogu Euroopas.

„Oleme oma õppurite ja juhendajate üle väga uhked, sest täna on päev, kus siitsamast Narvast läheb maailma vallutama üks suur seltskond andekaid, töökaid ja konkurentsivõimelisi inimesi,“ rõõmustas Narva Kutseõppekeskuse direktor Jüri Sasi. „Narva Kutseõppekeskuse lõpetajad sooritavad õpingute lõppedes erialaliitude kutsekvalifikatsioonieksamid ja koolipere rõõmustab väga heade tulemuste üle,“ lisas Sasi.

Keevitaja erialade lõpetajate sõnul toimus koolielus palju põnevat, kuid samas oli õpe põhjalik ja professionaalne, mille tõestuseks sooritasid 38 lõpetajat keevitaja kutsekvalifikatsioonieksami. „Keevitaja on keeruline, kuid huvitav elukutse tõelisele mehele,“ arvasid lõpetajad.

Töökohapõhises õppes tarkvara arenduse tugitehniku eriala grupi parim lõpetaja Yury Vissarionov julgustas õppima igas vanuses, sest õppida ei ole kunagi hilja.

Narva Kutseõppekeskusesse õppima asumiseks saab põhihariduse baasil avaldusi esitada 9. augustini ja keskhariduse baasil 16. augustini. Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, mille õppekavad on loodud silmas pidades, et nii noored kui ka vanad saaksid õppida tänapäevases maailmas vajalikke kutseoskusi, millega tööturul hätta ei jää. Koolis saab õppida 30 eriala ning seda 17 õppekavarühmas.

Lisainformatsioon:

Jüri Sasi, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 356 9340; jyri.sasi@nvtc.ee

Tatjana Burikova, Narva Kutseõppekeskuse teenindus- ja tehnikaosakonna juht
Tel 356 9384; tatjana.burikova@nvtc.ee

Lõpuaktus

Lõpuaktus