Arhiiv 2012/13

Pressiteade. Kaupleja: Päev Narvas on võrdne mõne teise laada kolme päevaga

08.08.13

17. augustil korraldab Narva Kutseõppekeskus koostöös Narva linna ja Narva muuseumiga kaheteistkümnendat korda Narva kindluse sisehoovis traditsioonilist Narva Suvelaata, kuhu on kauplejaid oodata tervest Baltikumist.

Viljapuude ja -põõsaste müügiga tegeleva Viljandimaal asuva Seedri Puukooli omaniku Elmar Zimmeri sõnul on Narvas nii mõnigi kord auto täiesti tühjaks ostetud. „Olen ikka vahel tuttavatele öelnud, et üks päev Narva laadal on võrdne mõne teise laada kolme päeva müügiga,“ rääkis Zimmer. „Suvel ostetakse tavaliselt seda, mida kevadel istutada ei jõutud. Samas on teadjamad kursis, et just suviti on istikud tugevamad, pakutav sortiment rikkalikum ning päikseline päev ja juba mõnevõrra jahedam õhtu ideaalseks kasvukeskkonnaks,“ lisas Zimmer.

Eesti, Läti ja Leedu kaupmehed ja käsitöölised pakuvad suvelaadal tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu, riideid, jalatseid ja pudukaupa. Võimalik on osta ka Narva kutseõppurite kätetööd, oma õpingutest on muljeid jagamas ning töid esitlemas ja müümas metalli- ja puiduspetsialistid, keevitajad, õmblejad ja ka paljud teised. Näiteks kogu ürituse helitehnika eest vastustavad kooli IT-õpilased ning koka eriala õpilased pakuvad suviseid laadasööke. Oodata on ligi 200 kauplejat ja ligi 5000 külalist. Sissepääs laadale on tasuta.

Külastajate meelt lahutavad kollektiivid Narvast, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Narva Kutseõppekeskusest, toimuvad võistlused ja loosimised. „Sel kevadel korraldasime laadal esimest korda võistlusi ka täiskasvanutele, millest võtsid osa Narva linna ettevõtted ja Narva Kutseõppekeskuse partnerid. Positiivne tagasiside innustas meid võistlusi jätkama ning suvelaadal asuvad Metsiku Lääne stiilis hobuseraua viskamises, ratsutamises ja laskmises võistlustulle Meresuu Spa & Hoteli ja Narva-Jõesuu SPA & Sanatooriumi meeskonnad,“ rääkis Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, mille õppekavad on loodud silmas pidades, et nii noored kui ka vanad saaksid õppida tänapäevases maailmas vajalikke kutseoskusi, millega tööturul hätta ei jää. Koolis saab õppida 30 eriala ning seda kõike 17 õppekavarühmas. Narva Kutseõppekeskus korraldab iga aasta ka ligi 130 erinevat kursust ja täienduskoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõppeks.

Lisainformatsioon:

Karen Sukiasyan, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist, ürituste peakorraldaja

Tel: 356 9390; karen.sukiasyan@nvtc.ee

www.nvtc.ee

www.narvalaat.ee