Arhiiv 2011/12

Pressikutse. Täna toimub filmi „Legend Indrik von Berengauptist“ esilinastus.

27.06.12

Narva Kutseõppekeskuse õpilased tegid uue mänguflmi.

Täna, kolmapäeval, 27. juunil toimub Narva Kutseõppekeskuse (Narva KÕK) uue mängufilmi „Legend Indrik von Berengauptist“ esilinastus. Tegemist on Narva KÕK-i õpilaste poolt üles võetud 20-minutilise mängufilmiga, mille tegevustik paigutub keskaegsesse Narvasse, eelkõige Narva Hermanni ja Ivangorodi kindlustesse. Kõiki filmiga seotud töid teostasid õpilased ise.

„Tegelikult näitame täna kahte erinevat varianti filmist,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse huvijuht Anna Tereshchenko. „Erinevad meeskonnad monteerisid ülesvõetud materjali erinevalt kokku,“ lisas Tereshchenko.
 
Filmi loomisega oli seotud terve hulk Narva KÕK-i õpilasi, eelkõige multimeedia õppesuuna õpilased ja kooli õpilasteatri liikmed. Neljale multimeedia õpilasele sai filmi teostamine ka eriala lõputööks. 
 
Näidendfilmi „Legend Indrik von Berengauptist“ esimene võttepäev toimus Narva Hermanni kindluses 2. detsembril 2011. Filmivõtetest valdav osa teostati Narva Hermanni kindluses ja selle lähistel.
Filmi võtted lõpetati märtsis 2012.
 
„Selle filmi tegemine oli õppetöö osa, mis aitas kasvatada asjaosaliste erinevaid oskusi ja avada nende andeid,“ sõnas Anna Tereshchenko. „Loodame oma uue filmiga tõmmata Narvale kui turismisihtkohale uut, lisatähelepanu.“
 
Konsultantidena olid filmi loomisesse kaasatud ajalooliste rollimängude asjatundjad MTÜ-st Karu Klubi, kes juba seitse aastat on Narvas tegelenud ajalooliste lahingustseenide rekonstrueerimisega. Karu Klubi liikmed osalesid ka Narva Kutseõppekeskuse 2010. aastal valminud mängufilmi „Legend Narva neiust“ (filmi treilerit vt.:http://www.youtube.com/watch?v=v_AqBLgJ-yU) valmimises.
 
Filmi „Legend Indrik von Berengauptist“ esilinastus toimub:
kolmapäeval, 27. juunil kell 13.50
Narva Kutseõppekeskuses, Kreenholmi 45, ruumis L 207.
 
Filmi eesti- ja venekeelseid originaalvariante saab järgmine kord vaadata 18. augustil Narva Suvelaada ajal Hermanni kindluses.
 
Filmi „Legend Indrik von Berengauptist“tegevustik põhineb keskaegsel, 15. sajandist pärineval legendil, mille alusel oli Narva jõe alt, Narva ja Ivangorodi kindluste vahel, ehitatud salajane käik. Legendi põhjal kaevas 20 aasta jooksul käigu krahv Indrik von Berengaupt, kelle poja röövisid venelased ühe kallaletungi ajal Narva kindlusele ja viisid Ivangorodi kindlusesse vangi. Lõpuks jõuabki rüütel Berengaupt läbi maa-aluse käigu oma pojani, kuid poeg ei tahtnud enam midagi Narva kindlusesse tulekust kuulda. Ta reedab käigu olemasolu Ivangorodi kindluse väepealikule ja nii kohtuvadki jõe all kitsas käigus kaks vaenutsevat väesalka… 
 
Narva Kutseõppekeskus (Narva KÕK) on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt 1300 õppurit ja töötab 128 inimest.
Narva KÕK-is koolitatakse mehaanika ja metallitöö, elektroonika ja automaatika, ehituse, elektrotehnika ja energeetika, majutamise ja toitlustamise, turismi, multimeediumi, arvutiteaduste, majandusarvestuse ja maksunduse, juhtimise ja halduse, toiduainetööstuse, transporditeenuste, õmbluse, kaubanduse, arvuti- ja autoerialade õppijaid  – kokku kuni 30 õppekava alusel.   
Narva KÕK korraldab ca 130 erinevat kursust ja täiendkoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõpet.
 
Lisainformatsioon:
Anna Tereshchenko, Narva Kutseõppekeskuse huvijuht
Tel: 550 0499, 356 9372; anna.terestsenko@nvtc.ee
www.nvtc.ee  

http://old.narva.ee/index.php?lang=ru&cont=page&mode=user&action=view&id=1179041615