Arhiiv 2011/12

Õppereis Ahhaa Teaduskeskusesse

18.04.12

13. aprillil toimus õppereis Tartusse Ahhaa Teaduskeskusesse, millest võtsid osa multimeedia- ja ehitusviimistluse eriala teise kursuse õpilased.

Õppereisi eesmärgiks oli tutvumine Tartu Teaduskeskusega, et õpilased saaksid aru nanotehnoloogia tähtsusest kaasaegses maailmas, oskaksid seletada 4D efekte ja selliste efektide tähtsust multimeedias ja ehitusviimistluses, saaksid aru kunsti võimalustest ja tähtsusest multimeedia ja ehitusviimistluse valdkondades.

Ahhaa Teaduskeskuse tehnoloogiasaalis said julgemad õpilased sõita jalgrattaga saali kohal köiel, tirida end lae alla ning tunnetada vabalangemist, sõita liftiga maapõue, teha endast fotojäädvustuse lõhkeva õhupalliga, kõndida tunnelis, kus saab panna proovile oma tasakaalu, jäädvustada oma varju seinale ning teha palju muud põnevat.
Elusaalis nägime, kuidas kooruvad tibud ja elavad oma igapäevast elu metsakuklased. Õpilastel oli võimalus tekitada tornaado, tulistada veekahurist ja ehitada toimiv veevärgi süsteemi.
Teaduskeskuse katusel asuva pilkupüüdva hõbedase kera sees asub kogu maailmas ainulaadne planetaarium, mille projektor Megastar on kantud Guinessi rekordite raamatusse.

Planetaariumis rändasime ajas ja ruumis, nägime miljoneid tähti, planeete ja galaktikaid.
Lisaks on hiiglaslik energiamasin ehk Newtoni õunapuu, üllatava tehnoloogiaga Hobermani kera, laste börs, peegellabürint, 5 meditatsioonikookonit, lennusimulaator, Teaduspood ja palju muud huvitavat.

Ahhaa kinomajas vaatasime kahte 4D-effektiga elamuskino „Draakula“ ja „Kuristikuralli“.
Ekskursiooni jooksul õpilased tutvusid teadustehnoloogiatega ning tegid analüütilist- uurimuslikku tööd, järgmiseks grupijuhendajatunniks koostavad aruandeid.

Täname NKÕK juhtkonda huvitava õppereisi võimaluse eest ja bussijuhti Argot.

2PMM1, 2PMM2, 2PEH õpilased 
Veronika Zhurina 2PMM2 grupijuhendaja

http://www.ahhaa.ee/et/
http://www.ahhaa.ee/et/planetaarium

Ahhaa Teaduskeskuses

Ahhaa Teaduskeskuses

Ahhaa Teaduskeskuses

Ahhaa Teaduskeskuses