Arhiiv 2011/12

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskuse poolt korraldatavad avalikud üritused 2012. aastal.

28.02.12

Narva Kutseõppekeskus (Narva KÕK) jätkab 2012. aastal traditsiooniliste Narva laatade ja rallivõistluse korraldamist.

Narva Kevadlaat 2012 toimub laupäeval, 5. mail 2012 ja Narva Suvelaat 2012 laupäeval, 18. augustil 2012 ajavahemikul 9.00-17.00 Narva kindluse sisehoovis. Narva Kevadlaata ja Suvelaata korraldab Narva Kutseõppekeskus. Põhjaõue Talvelaat 2012, mida korraldatakse koos Narva Muuseumiga, on planeeritud toimuma 15. detsembril 2012 Narva linnuse Põhjaõues.
Ürituste korraldamist toetab Narva Linnavalitsus.  
 
Narva KÕK korraldab rallisprindi Eesti Karikavõistluste Narva etappi 12 aastat. Rallisprindi Eesti Karikavõistluste avaetapp toimub 12. mail 2012.
 
„Toetusega nende ürituste korraldamisse oleme püüdnud anda oma panuse Narva ja Ida-Virumaa inimeste vaba aja veetmise mitmekesisemaks muutmisele,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse direktor Margus Ojaots. „Samas annab taoliste ürituste korraldamises ja läbiviimises osalemine paljudele meie õpilastele asendamatuid praktilisi kogemusi nende tulevaseks kutsetööks,“ lisas Ojaots. 
 
Suurt tähelepanu pööratakse laatadel külastajate meelelahutusele – kogu päeva jooksul toimuvad mitmesugused mängud, jõukatsumised ja loosimised, esinevad Narva Kutseõppekeskuse ja Narva linna loomingulised kollektiivid, sageli ka külalised kaugemalt.
 
Laatadel toimuvad ka lihaküpsetamise võistlused – Kevadlaadal 2012 on selleks Eesti Barbecue Assotsiatsiooni poolt korraldatav Eesti Meistrivõistluste avaetapp barbecue lihaküpsetamises ja Suvelaadal 2012 on see Eesti ametikoolide koka eriala õpilaste meeskondade vaheline lihaküpsetamisvõistlus "Barbecue Junior".  
 
Laatadel saab iga külastaja tutvuda Narva Kutseõppekeskuses õpetatavate erialadega ja sisseastumise infoga.
 
„Iga aastaga on meie laadad saanud suuremat hoogu ja leidnud kindla koha laadakalendris, selgi aastal pöörame tähelepanu oma laatade tuntuse tõstmisele,“ sõnas Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Ander Sile. „Kõik, kellel soov laatade parendamisest osa võtta, on oma põnevate uute ideedega teretulnud,“ täiendas Sile.
 
Narva Kutseõppekeskus omab laatade korraldamiseks vajalikke kauplemislubasid ning kooskõlastusi. Laadaplatsidel ja rallisprindil jälgib korda turvafirma G4S.
 
Ida-Virumaal elab ca 200 000 inimest,neist umbes 70 000 inimest Narva kandis. Narva lähiümbruses on ligi 8000aianduskrunti. Narva Kutseõppekeskus ootab laatadele osalemaeelkõigeaiasaaduste, aiakaupade, käsitöö jamuukaubagakauplejaidLaatadel on osalenud ka ehitusfirmadturismifirmad, panganduse ja kindlustusegategelevad firmad jt.ettevõtted.
Laatadele on oodatud külastajaid kogu Virumaalt, aasta-aastalt on suurenenud väljastpoolt Narvat tulevate külastajate huvi. Laatade keskminekülastatavus on olnud 4000-5000inimest.
 
Lisainformatsioon:
Ander Sile, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist
tel. 50 48 393, 35 69 390; ander.sile@nvtc.ee
www.nvtc.ee
www.narvalaat.ee