Arhiiv 2011/12

Ekskursioon Eesti Rahvusringhäälingusse

14.11.11

04.11.11 käisid Narva Kutseõppekeskuse gruppide 3PMM ja 1KMM õpilased koos juhendajate Kalle Kivistikuga ja Natalja Prishvitsynaga ekskursioonil Tallinnas Eesti Televisioonis ja Eesti Raadios.

Eesti Rahvusringhääling (ERR) hakkas tegutsema 1. juunil 2007. Sellele eelnes Rahvusringhääingu seaduse vastuvõtmine Riigikogus 18. jaanuaril 2007, millega pandi alus Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni ühendamise tulemusena tekkivale Eesti Rahvusringhäälingule. 

Praegu moodustavad ERR-i kaks tele- ja viis raadioprogrammi ning hulgaliselt uudiste- ja teemaportaale.

Meie giid Jaan Elgula oli lahkelt nõus tutvustama meile populaarset Eesti Raadiot. Külastasime erinevaid raadiostuudioid, sealhulgas Raadio 4, mis teguseb alates 1993. aastast. Seda jaama kuulatakse Eestis, Soomes, Lätis ja Rootsis. Jaama programmis on muusikalised, kirjanduslikud, populaarteaduslikud, teadus-ja haridussaated, sotsiaalküsimused, vihjed, juriidilised nõuanded, eksklusiivsed intervjuud filmitähtetega. Samas hoones on Raadio 2, Klassikaraadio, Raadio Tallinn, Vikkerradio ja Raadioteatri stuudiod.

Käisime spetsiaalses helineelavas toas, kus salvestatakse erinevaid helisid nagu kõndimine liival, kruusal jne. Seejärel meie giid viis meid stuudiosse, kus miksitakse heli. Käisime ka ruumis, kus võetakse vastu raadio külalisi ja kirjutatakse uudiseid. Stuudiotes, kus on tehakse otseülekandeid, kasutatakse spetsiaalset mikrokliimat, et mitte kahjustada esinejate häälepaelu . Eesti Raadio hoones on suured stuudiod nr 1 ja 2, kus on salvestatud koore, orkestreid ja erinevaid ansambleid ja soliste. Järgmisena käisime arhiivis kus kahes suures ruumis asusid salvestused nii vanaaegsetel kui moodsatel helikandjatel. 

Raadiomaja lähedal on Eesti Televisiooni hoone, kus meile tegi ekskursiooni televisiooni vanim töötaja Mai Mikiver, kes on töötanud seal 43 aastat. See hoone on koht, kus asuvad suuremad ja väiksemad telestuudiod, tehakse kõik Eesti Televisiooni saated ja sealt lähevad nad ka eetrisse. Kõige eredama muljet saime ETV muuseumis, mis esitleb Eesti Televisiooni ajalugu.

See reis andis meile väga head muljed.

ERR

ERR