Arhiiv 2011/12

Pressiteade. Eesti parim noor kohvimeister Natalja Žitinskaja õpib Narva Kutseõppekeskuses.

07.11.11

Narva Kutseõppekeskuse (Narva KÕK) kelneri eriala I kursuse õpilane Natalja Žitinskaja võitis parima noore kohvimeistri tiitli Tallinnas Toidumessi raames toimunud võistlusel „Noor teenindaja 2011“.

Natalja Žitinskaja

Natalja Žitinskaja juhendaja oli kutseõpetaja Valentina Kravtšuk. Valentina Kravtšuki sõnul on Nataljamotiveeritud, püüdlik ja rõõmsameelne neiu, kes tahab oma teenindamise oskusi edasi arendada ja olla parim toitlustusvaldkonnas.
 
„Noore teenindaja võistlus on meile alati suur väljakutse, kuna kelneri eriala õpilased alustasid õpinguid septembris ja juba novembri alguses on võistlused,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse teeninduserialade juht Ene Valgemäe. “Kui võistlustel läheb hästi, on see topeltrõõm,“ lisas Valgemäe.
 
Võistlusel „Noor teenindaja 2011“ võistles kokku 20 õpilast 10 Eesti kutseõppeasutusest.
Võistluse eesmärgiks oli arendada kelneri ja ettekandja eriala, näidata oma kutseoskusi ja pakkuda huvitavat võistluskogemust.
Esimesel päeval oli teooriatest, salvrätikute voltimine, täpsusvalamine, töövahendite tundmine, veinipudeli etiketi lugemine ning espresso ja cappuccino valmistamine. Teisel päeval oli laua katmine ja klientide teenindamine. Menüüs oli supp ja flambeeritud pirn.
Lisaks põhiauhindade saajatele selgitati ka parim täpsusvalaja, parim kohvijoogi valmistaja ja parim järelroa valmistaja.
 
Võistluse „Noor teenindaja 2011“ võitis Merlyn Kallaste Haapsalu Kutsehariduskeskusest.
Võistlust „Noor teendaja 2011“ korraldasid Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liit, SA Innove ja Profexpo OÜ.
 
Narva Kutseõppekeskuse õpilased osalesid aktiivselt tänavustel Toidumessi kutsevõistlustel, mis toimusid  2.-4. novembrini Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses. Narva KÕK-i õpilased osalesid võistlustel „Noorkokk 2011“, „Noor pagar 2011“, „Noor kondiiter 2011“ ja „Noor teenindaja 2011“.
 
Narva Kutseõppekeskuse õpilane Tamara Moldon võitis „Noor kondiiter 2011“ võistluse, Natalja Žitinskajatunnistati võistluse „Noor teenindaja 2011“ parimaks kohvivalmistajaks ja Ruslan Bulgakov jõudis „Noorkokk 2011“ võistluse finaali.
 
NarvaKutseõppekeskus (Narva KÕK) onIda-Virumaajuhtivkutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt1300õppurit ja töötab 146inimest.
Narva KÕK-is koolitatakse ehituse, energeetika, finantsvahenduse, infotehnoloogia, kaubanduse, kergetööstuse, mehhaanika, teeninduse ja toitlustuse – kokku 29 erialal.
Narva KÕK korraldab ca 130 erinevat kursust ja täiendkoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõpet.
 
Lisainformatsioon:
Tatjana Burikova, Narva Kutseõppekeskuse teenindus- ja tehnikaosakonnajuht
Tel: 356 9384; tatjana.burikova@nvtc.ee
Ene Valgemäe, Narva Kutseõppekeskuse teeninduserialade juht
Tel: 53 006 981; ene.valgemae@nvtc.ee 

www.nvtc.ee