Arhiiv 2011/12

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskuse teeninduserialade õpilased võistlevad Toidumessi kutsevõistlustel.

02.11.11

Narva Kutseõppekeskuse (Narva KÕK) õpilased osalevad aktiivselt täna Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses alanud Toidumessi kutsevõistlustel. Narva KÕK-i õpilased osalevad „Noorkokk 2011“, „Noor pagar 2011“, „Noor kondiiter 2011“ ja „Noor teenindaja 2011“ võistlustel.

„Meie teeninduserialade õpilaste osalemine Toidumessi neljal võistlusel on märk õpetamise kõrgest tasemest“, ütles Narva Kutseõppekeskuse teenindus- ja tehnikaosakonna juht Tatjana Burikova. „Tipud kasvavad välja kvaliteetsest igapäevatööst ja on heameel tõdeda, et Narva Kutseõppekeskuse spetsialistide töö tulemuseks on tugevas konkurentsis pääs võistluse Noorkokk finaali,“ tunnustas Burikova.
 
„Tallinna Toidumessi kutsevõistlused on teeninduserialade spetsialistidele ja nende juhendatavatele õpilastele aasta oodatuimad suurvõistlused,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse teeninduserialade juht Ene Valgemäe. „Narva Kutseõppekeskuse teeninduserialade õpilased on Toidumessi Noorkokk võistlusel saavutanud kahel korral 3. koha. Noor teenindaja võistlusel osaleme teist aastat. Esmakordselt Tallinna Toidumessil toimuvatel pagarite ja kondiitrite võistlustel otsustasime info saades samuti osaleda. Usume, et selle aasta võistlustel on meie õpilased taas edukad,“ lisas Valgemäe.
 
Võistlusel „Noorkokk 2011“ osaleb Narva KÕK-ist Ruslan Bulgakov, kes sai edukalt võistluste finaali.
Võistlejad saavad näidata žüriile ja pealtvaatajatele oma nooruslikku innovaatilist lähenemist toorainetele ja rõhutada kohaliku tooraine kokkusobimist nooruslike trendidega. Pearoa kohustuslikuks tooaineks on terve haug.
Võistlus aitab kutseõppeasutuste õppuritel näidata omandatud kutseoskusi ja tõsta toitlustusvaldkonna kutsehariduse taset ja mainet.
Võistlust „Noorkokk 2011“ korraldavad Eesti Peakokkade Ühendus, SA Innove ja Profexpo OÜ.
 
Võistlusel „Noor pagar 2011“ osalevad Narva KÕK-ist Alina Korneitšuk ja Natalja Vangonen.
Selle aasta võistluse teemad on kodutööna valminud pagaritoode „Rukkileib - Eesti visiitkaart“. Võistlustööna valmistatakse kohapeal 20 ühesugust pärmitaignast magusat rullsaia.
Võistlust „Noor pagar 2011“ korraldavad Eesti Leivaliit, SA Innove, AS Balt-Hellin ja Profexpo OÜ.
 
Võistlusel „Noor kondiiter 2011“ osaleb Narva KÕK-ist Tamara Moldon.
Võistlusele võtavad võistlejad kaasa kodutööna dekoormassist valmistatud kompositsiooni lastelauale. Võistlustööna valmib kohapeal kuni 2-kilone võikreemiga tort teemal „Puuviljatort armsamale“.
Võistlust „Noor kondiiter 2011“ korraldavad Eesti Leivaliit, SA Innove, AS Balt-Hellin ja Profexpo OÜ.
 
Võistlusel „Noor teenindaja 2011“ osaleb Narva KÕK-ist Natalja Žitinskaja. Võistluse eesmärgiks on arendada kelneri ja ettekandja eriala, näidata oma kutseoskusi ja pakkuda huvitavat võistluskogemust. Võistlus toimub 2. ja 3. novembril. Esimesel päeval tuleb sooritada erialane teooriatest, veini täpsusvalamine, salvrätikute voltimine, eksam töövahendite tundmisest, viinamarjasordi äraarvamine, segujookide valmistamine.
Teisel võistluspäeval peavad edasipääsenud lauda katma, kliente teenindama ja teed serveerima.
Lisaks põhiauhindade saajatele selgitatakse ka parim täpsusvalaja, parim kohvijoogi valmistaja ja parim järelroa valmistaja.
Võistlust „Noor teendaja 2011“ korraldavad Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liit, SA Innove ja Profexpo OÜ.
 
NarvaKutseõppekeskus (Narva KÕK) onIda-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt1300õppurit ja töötab 146 inimest.
Narva KÕK-is koolitatakse ehituse, energeetika, finantsvahenduse, infotehnoloogia, kaubanduse, kergetööstuse, mehhaanika, teeninduse ja toitlustuse – kokku 29 erialal.
Narva KÕK korraldab ca 130 erinevat kursust ja täiendkoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõpet.
 
Lisainformatsioon:
Tatjana Burikova, Narva Kutseõppekeskuse teenindus- ja tehnikaosakonnajuht
Tel: 356 9384; tatjana.burikova@nvtc.ee
Ene Valgemäe, Narva Kutseõppekeskuse teeninduserialade juht
Tel: 53 006 981; ene.valgemae@nvtc.ee 
www.nvtc.ee