Arhiiv 2011/12

Riia ekskursioon

26.09.11

16. septembril 1KRÕ ja 2KRÕ gruppide õpilased külastasid Riia Disaini muuseumi, et tutvuda Pariisist toodud Aleksandr Vassiljevi kollektsiooniga "Minist maksini XX sajandi 60ndate mood". Aleksandr Vassiljev on väga tuntud moelooja maailmas ning see on juba kolmas kord kui on võimalik näha tema järjekordset kollektsiooni Riias.

Aleksandr Vassiljevi praegune kollektsioon on pühendatud XX sajandi 60ndate moele ning sisaldab endas haute couture kleite legendaarsetest moemajadest nagu Chanel, Christian Dior, Pierre Balmain, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Nina Ricci, Jean Lanvin, Pierre Cardin, Andre Courreges, Guy Laroche, Oleg Cassini, Irene Galitzine. Lisaks sellele, Vassiljevi kollektsioonis on võimalik näha ka teiste moeateljeede teosed, mis olid tehtud sama ajastu jooksul nagu näiteks Anne Sorrente, Valentina, Mansfield, Lord Tailor, J. Bernardon. Huvitav oli tutvuda ka tundmatute moeloojate töödega.
Pierre Balmain´i, Balenciaga, Christian Dior´i mudelid erinevad teistest laitmatu lõikega ja õmblusega. Chanel´i klassikaline mudel sisaldab endas seelikutele ja kleitidele ranged lõiked, millele lisandub traditsioonilise sisemise töötlemisega metallketiga jakk. Selle kinnituseks Aleksandr Vassiljevi kollektsioonis on kostüümid stiilis Chanel, mis oli loodud Ein Fink Modell´i ja Wurmser´i poolt.

Lisaks soovime väga tänada 2KTK grupi õpilasi, kes kandsid ette väga huvitavaid esitlusi Lätist, Riiast ja samuti Aleksandr Vassiljevist.

Riias

Riias