Uudised

Õppeekskursioonid Riigikaitseõpetuse raames

16.12.15

09.12.2015 ja 14.12.2015 toimusid õppeekskursioonid Riigikaitseõpetuse raames

9.detsembril toimus Narva Kutseõppekeskuse poolt korraldatud õppereis Tallinnasse, kus osalesid 1PKO ja 1PMM õpilased.

Õppereisi käigus külastasid õpilased Eesti Meremuuseumi, mis on täna üks suurimaid ja populaarsemaid Eesti muuseume. Seal oli väga palju huvitavat. Otse lennusadama angaaris asuvad erinevad lennukid, laevad ning suur hulk muid ehtsaid eksponaate nagu purjekad, paadid ja meremiinid. Eriti sügava mulje jättis allveelaev Lembit. Õpilastel oli võimalus ronida otse allveelaeva sisse ja tunda ennast meeskonna liikmetena. Lisaks on muuseumis pood, kinosaalid, lennusimulaatorid, mis eriti meeldisid õpilastele ja palju muud huvitavat. Koos püsiekspositsiooniga on muuseumis avatud ka erinevad hooajanäitused. Praegu on näitus, mis on pühendatud Antarktikale. Seal nägid õpilased baaslaagrite osalisi rekonstruktsioone, unikaalseid fotosid, jooniseid jne. Üldiselt muuseumi külastamine jättis õpilastele väga hea mulje.

Päev jätkus väga maitsva lõunasöögiga Viitnas, millega õpilased olid väga rahul. Lisaks hea köögile oli seal ka kodune õhkkond ja sõbralik personal.
Järgmiseks reisi sihtkohaks oli Sinimäe muuseum. Tagasiteel õpilased jagasid teineseisega muljeid meremuuseumi külastamisest ja laulsid laule. Aeg läks märkmatult ja üsna varsti juba olime Sinimäel. Seal õpilased külastasid muuseumi, mis on pühendatud 1944.a. lahingutele. Õpilastele demonstreeriti lühikest ajaloolist filmi ja lubati hoida käes erinevaid sõjariistu.

Õppereis oli kasulik, huvitav ja mõnes mõtes ka põnevaks seikluseks ning aitas õpilastel rohkem omavahel sõpradeks saada.

14.12.2015.a Riigikaitseõpetuse raames külastasid Narva Kutseõppekeskuse esimese kursuse gruppide 1PEH, 1PKE ja PMH õpilased Eesti Sõjamuuseumi Viimsis. Saime palju huvitavat teada kindral Laidonerist, nägime relvi ja sõjalist relvastust, mis oli kasutusel alates Põhjasõjast kuni XX sajandi keskeani. Samuti külastasime Sinimäe muuseumi, kus nägime Teise maailma sõja ajalist relvastust.

Õppesõit väga meeldis, sest saime palju huvitavaid asju Eesti ajaloost ja Eesti territooriumil toimunud sõdadest.

14. detsembril osalesid esimese kursuse sõiduautotehnika ja keevituse eriala õpilased õppekäigus Tallinna ja Sinimäele. Õppereisi käigus tutvusid õpilased Eesti sõjaajalooga. Õpilastele näidati relvi ja sõjatehnikat, jutustati Eesti ajaloost, pärast seda said tudengid selga proovida Eesti sõjavägede riideid ja hoida käes erineva kaliibri relvi. Õpilasid said vaadata läbi suurt sõjatehnikat, saada teada selle konstruktsioonist ja otstarbest. Õpilased said teada palju uut ja huvitavat. Ekskursioon meeldis väga õpilastele, kuna nad said kuulata ja näha meie riigi sõjaajalugu.