Uudised

Ida-Virumaa Noortefoorum

25.11.15

24.11.2015, teisipäeval, osalesime meie, NVTC Õpilasesinduse 8 liiget Ida-Virumaa Noortefoorumi töös.

Üritus toimus Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. Üritusele kogunes palju noori Narva, Sillamäe, Jõhvi erinevatest koolidest. Töökeeleks oli eesti keel.
Ürituse juhid Kristiina Kallas, Aet Kiisla ja teised suhtlesid publikuga sõbralikul ja vabal viisil. See tekitas aktiivset tagasisidet ja soovi diskuteerida.

Ürituse käigus oli kõigil osalejatel võimalik suhelda noorte parlamendi esindajate ja noorte keskuste juhatajatega. Eduard Odinets, Hristo Heiland ning Elisabet Purga panid publiku poliitikast, haridusest, noortest rääkima, mainisid põgenejate teemat.
Siis töötasime rühmades: saime uusi ideid ja motivatsiooni tulevaseks arenemiseks. Noortefoorum on suurepärane üritus igaühele, kes pole ükskõikne oma riigi suhtes, kes on aktiivne ja soovib oma ideed ellu viia.

Kokku oli 4 rühma ja igal rühmal oli oma teema ja seotud selle teemaga probleeme, mida ootasid lahendamist. Ürituse lõpus iga rühma esindaja pakkus võimalikke lahendusi. Mõtted olid väga õiged ning nende realiseerimine saab muuta midagi paremaks meie oma ja meie riigi elus.

Ei jäetud tähelepanemata foorumi ajal toimuva fotokonkursi osalejad. Parimad tööd said autasud: reisid Rootsi, SPA kinkekaardid jm. Toimus loosimine ka forumi osalejate vahel. Ühe auhinna võitis meie kooli õpilane.

IDA-VIRUMAA NOORTEFOORUM on hea võimalus end realiseerida, uute inimestega tutvuda, kogu maailmaga oma mõtteid jagada. Tulevikus osaleksime hea meelega niisuguse foorumi töös.

NVTC Õpilasesinduse liikmed:
Lolita Vinichuk 1РММ, Sergey Afanasjev 1РММ, Ekaterina Pavlova 2РММ, Artur Rein 2PAL, Dmitri Kovalevski 2PAL, Diana Grudkina 1РРА, Andrei Mišalagin 1PAT, Marina Sarycheva 1ККR