Uudised

Pressiteade: Kutseõppekeskuse direktor kohtus Sloveenia presidendiga

26.11.15

Narva Kutseõppekeskus osales eelmisel nädalal Sloveenias asuva Kranji hariduskeskuse 70. aastapäeval, mille üks osa oli rahvusvaheline koostöökonverents ja õpirännete programmi Erasmus+ kokkulepete sõlmimine.

Kui esmaspäevast neljapäevani väldanud aastapäevaprogrammi esimene päev oli täis pidulikke sündmusi, mille seas ka kohtumine Sloveenia presidendi Borut Pahoriga, siis teisipäeval toimus rahvusvaheline konverents. Kolmapäeval ja neljapäeval keskenduti kohtumistele ettevõtete esindajatega ja kutsehariduse populariseerimisele.

Narva Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on Sloveenia loodeosas asuva Kranji hariduskeskuse kogemustest paljutki õppida ja kasutada Narvas.

“Kranji hariduskeskusega alustasime koostööd 2013. aasta kevadel, sama aasta sügisel jagas meie energeetika ja automaatika õppekavarühma kutseõpetaja partnerkooli korraldatud rahvusvahelisel konverentsil positiivseid kogemusi. Tänaseks on mõlemal koolil õpilaste õpirände kogemused Euroopa Liidu Erasmus+ programmis,” lausus Veidenbaum.

“Sloveenia presidendi Borut Pahoriga kohtudes oli hea meel, kui Kranji kooli juht tutvustas Narva Kutseõppekeskust kui oma hariduskeskuse väga head koostööpartnerit õpirännete korraldamisel,” lisas Veidenbaum.

Rahvusvahelisel koostöökonverentsil oli peateemaks Euroopa erinevate riikide kogemused tehnikaerialade populariseerimisel. Kranji hariduskeskus teeb aastaid tööd avatud meistriklassides põhikoolide õpilastele tehnikaerialade eakohase tutvustamisega.

Kohtumistel ettevõtjatega oli kõne all töökohapõhise õppe kui töömaailma osapoolte vajadusi arvestava ametiõppe korraldamine.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. 10 õppekavarühma on saanud välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Lisainformatsioon:
Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee