Uudised

Pressiteade: Kutseõppekeskuse ja Hanza Mechanicsi koostöö andis uued tippkeevitajad

23.11.15

Hanza Mechanics Narva tehas saab juurde neli uut keevitajat, kes õpetati välja koostöös Narva Kutseõppekeskusega.

Erinevatele metallitöödele spetsialiseerunud Hanza Mechanicsi Narva tehases on pidev vajadus kvaliteetsete töökäte järele, kuid alati ei ole neid kiiresti võtta. Nii otsustaski tehas töötukassa abiga komplekteerida õppegrupi, kes koostöös kutseõppekeskusega erioskustega keevitajateks koolitati.

257 inimesele tööd andva tehase juhi Kai Lantzi sõnul said kursuslased nelja nädala jooksul kutseõppekeskusest üldisema tasandi teadmised ning töökohal tehases spetsiifilised oskused, mida töös vaja läheb.

“Viiest alustanust lõpetab neli ja kõigile neile pakume ka tööd,” ütles Lantz. “Elades ise Narvas näen, kui oluline on siinsetele inimestele töö leidmine. Seepärast panustasime ka meie kohalikele inimestele, et anda oma panus Narva tööelu arendamisse ja sellesse, et noored siia jääksid.”

Hanza Mechanics Narva tehas plaanib lähikuudel alustada sarnase kursusega ning jätkata koostööd Narva Kutseõppekeskusega.

Kooli direktori Riina Veidenbaumi sõnul on kohe lõpule jõudev keevituskursus suurepärane näide koostööst, kus saavad kokku ettevõtte, õppija ja haridusasutuse huvid ning piirkonna vajadused laiemalt.

“Meil on väga hea meel, et oleme võitnud kohalike ettevõtete usalduse. Nii meie kui tööandjate huvi on kasvatada siinse tööealise elanikkonna kvalifikatsiooni ja hõivet, et oleksime piirkonnana konkurentsivõimelised ja jätkusuutlikud,” ütles Veidenbaum. “Reageerime ettevõtjate soovidele kiiresti, korraldame nende vajadustele vastavaid koolitusi ja julgustame ettevõtjaid liituma töökohapõhise õppe programmiga.”

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. 10 õppekavarühma on saanud välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Hanza Mechanics on tootmisvaldkonnas tegutsev kiiresti kasvav tööstusäripartner. Ettevõte suurendab oma klientide kasvu ja kasumlikkust, pakkudes tööstustootmise täisteenust mehaanika, elektroonika, kaablite ja lõppmontaaži valdkonnas. Hanza Mechanics asutati 2008. aastal ja on tänaseks kasvanud Rootsi kroonides miljardifirmaks. Hanza Mechanics tegutseb Rootsis, Soomes, Eestis, Poolas, Slovakkias ja Hiinas.

Lisainformatsioon:
Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee


Kai Lantz, Hanza Mechanics
Kai.Lantz@hanza.com