Uudised

Pressiteade: Tulevased meistrid õpivad ohutult käituma

16.11.15

Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti koolitajad õpetavad Narva Kutseõppekeskuse tulevased meistrid ohutult käituma.

Juba neljandat aastat toimuv koolitusprogramm “Turvalisuse alused” on oluline osa kutseõppekeskuse uute õppurite esimesest õppeaastast, sest iga meister peab käituma turvaliselt ja ohutult.

Direktor Riina Veidenbaumi sõnul saavad kõik esmakursuslased põhjalikud teadmised ja oskused ohtude ennetamise, nendega toimetulemise ja turvalise käitumise osas.

“Korraldame ohutusteemalist kursust juba neljandat aastat ja peame oluliseks, et selle läbiksid kõik meie uued õpilased,” ütles Veidenbaum. „Hindame kõrgelt koostööd Pääste-, Politsei- ja Piirivalveameti töötajatega meie õpilaste koolitamisel.“

Õppedirektor Tatjana Burikova lisas, et kooli eesmärgiks on koostöös ametitega luua turvalisust. „Oleme korraldanud õppetöö nii, et kõikidel meie kooli esimese kursuse õpilastel on võimalus spetsialistidega kohtuda ja õppida,” ütles Burikova. „Kooli televisioonis töötavad multimeediumi eriala õpilased salvestasid õppetöö alguses intervjuu Narva noorsoopolitsei juhtiva inspektori Andrei Soboleviga.“

Pooleteisetunniste loengute jooksul räägitakse vee- ja liiklusohutusest, seaduskuulekusest ja kõigest sellest, mida õnnetuse korral teha ja mida mitte. Õpilased saavad õnnetuse korral käitumise praktiliselt läbi harjutada, et uued teadmised paremini kinnistuks.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee .


Vt lisaks https://www.youtube.com/watch?v=dJ6gQ2DIID4&list=PLpOp2fQz4e_o3olxn84aIA9dUF82JVIJm


Lisainformatsioon:
Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee


Tatjana Burikova, õppedirektor
Tatjana.burikova@nvtc.ee

Tel: 51 443 29