Uudised

Pressiteade: Narva Kutseõppekeskuse õpilane aitas tippkoka Eesti kolmandaks

03.11.15

Narva Kutseõppekeskuse koka eriala õpilane Anastassia Kruglova aitas Eesti tippkoka Aleksandr Nikoškovi võistlusel Aasta Kokk 2015 pronksmedalile.

Mozart Cateringi toitlustusjuht Nikoškov jäi gastronoomia Eesti meisrivõistlustel tihedas konkurentsis alla Kert Ränkile (restoran Cru) ja Aleksander Kolomarile (restoran Ribe). Nikoškovi abi selles kõrges konkurentsis oli kutseõppekeskuse teise kursuse õpilase Kruglova, mis on tunnustus kooli kvaliteedile.

Kruglova sõnul oli suur au olla Nikoškovi masti söögimeistri tiimis ning nii võistlus kui sellele eelnenud paaripäevane ettevalmistus andsid võimsa kogemuse.

“Kuna kaalul oli väga palju, oli minulgi üksjagu pabistamist ja närvipinget. Olen tema hea tulemuse üle väga õnnelik ning tunnen rõõmu, et sain sellesse oma panuse anda,” ütles Kruglova.

Kutseõppekeskuse teeninduserialade juhi Valentina Gorohhi sõnul saiKruglova Eesti tippkoka meeskonnas töötades hindamatu kogemuse, olles samas suurepäraseks eeskujuks teistele õpilastele.

“Kui Aleksandr rääkis oma soovist meie kooli õpilane oma meeskonda võtta, oli meil ikka väga hea meel,” rõõmustas Gorohh.

Eesti Peakokkade Ühingu korraldatud võistlusega Aasta Kokk tõmmatakse tähelepanu kvaliteetsele Eesti köögile ja restoranikultuurile. Eriline rõhk on Eesti toidul. Võistlustel kasutatav toidukorv on traditsiooniliselt koostatud peaasjalikult eestimaistest toorainetest.

Võistlejad said näidata žüriile ja pealtvaatajatele innovaatilist mõtlemist ja rõhutada kohaliku tooraine kokkusobimist maailmatrendidega. Võistluse finaalis tuli osavõtjatel valmistada eelroog, pearoog ja dessert ning selleks oli aega 5,5 tundi. Töid hindas rahvusvaheline kohtunikekogu.

Narvalased olid võistlustules ka noorte seas, kuid tasavägises võistluses jäädi seekord poodiumilt välja. Narva Kutseõppekeskust esindasid võistlusel Noorkokk tänavu kolmanda kursuse õpilane Pavel Izotov, kelle abiline oli teisel kursusel õppiv Darja Žerebtsova.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. 10 õppekavarühma on saanud välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.


Valentina Gorohh,
Narva Kutseõppekeskuse
teeninduserialade juht,

Tel: 5234 757 valentina.gorohh@nvtc.ee