Uudised

Pressiteade: Narva Kutseõppekeskuse kokaõpilased võistlevad toidumessil Tallinnas

28.10.15

Narva Kutseõppekeskuse koka eriala õpilased panevad oma oskused proovile sel nädalal Tallinnas toimuval kutsevõistlusel “Noorkokk 2015”, mis kuulub rahvusvahelise toidumessi programmi.

Kolmapäevast reedeni vältava messi tipphetk narvalaste jaoks saabub kohe esimesel päeval, mil vastakuti minnakse teiste Eesti kutseõppeasutuste kokaõpilastega.

Narva Kutseõppekeskust esindab tänavu kolmanda kursuse õpilane Pavel Izotov, kelle abiline on teisel kursusel õppiv Darja Žerebtsova. Kokku oodatakse osalema 12 võistkonda.

„Noorkokk 2015” on osa Eesti kokkade meistrivõistluste programmist. Selle peaeesmärk on propageerida koka eriala ja teadvustada õpilastele täisväärtusliku toidu tähtust nii enda kui tulevaste klientide toidulaual. Võistlus võimaldab kutseõppeasutuste õppuritel näidata oma erialaseid oskusi ja tõsta toitlustusvaldkonna kutsehariduse taset ning mainet.

Võistluse käigus tuleb osavõtjatel valmistada pearoog ja järelroog. Võistlustööks on aega kolm tundi, sh kaks tundi pearoa ja üks tund järelroa valmistamiseks ning serveerimiseks. Selle aasta konkursi pearoa kohustuslikud toorained on lihaveise abatükk ja veisemaks. Järelroa kohustuslikud toorained on külmutatud vaarikad ja kartulitärklis.

Eesti parim kokk selgub päev hiljem. Võistluse finaalis osaleb ka tuntud kokk, Mozart Cateringi toitlustusjuht Aleksandr Nikoškov, kes valis enda abiks Narva Kutseõppekeskuse koka eriala teise kursuse õpilase Anastassia Kruglova. Kruglova oli sel suvel praktikal kohvikus Muna ja sai kolleegidelt head tagasisidet.

Võistlust „Noorkokk 2015“ korraldavad Eesti Peakokkade Ühendus, SA Innove ja Profexpo OÜ.

Lisainformatsioon:

Valentina Gorohh,
Narva Kutseõppekeskuse teeninduserialade juht

Tel: 356 9342;
valentina.gorohh@nvtc.ee