Uudised

Pressiteade: Narva Kutseõppekeskus tähistab 15. sünnipäeva ja Narva ametiõppe 300. aastapäeva.

05.10.15

1. oktoobril aastal 2000 loodud Narva Kutseõppekeskus on 15 tegutsemisaastaga kerkinud piirkonna juhtivaks haridusasutuseks.

Kutseõppekeskuse sünnipäevanädal on olnud tegus ja pidulik. Alates esmaspäevast on olnud eriline teemapäev õpilaskonnale, endistele töötajatele, vilistlastele, partneritele ning nädala lõpetab reedel juubeli tähistamine.


Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on paljude kooliga praegu ja varem seotud inimestega taaskohtumine andnud kooliperele tubli annuse energiat ja kinnitanud, et kool on oma tööd hästi teinud.

“Suurim kiiduavaldus, mida vilistlased, partnerid ja endised töötajad saavad teha, on tulla meiega tähistama ja koos rõõmu tundma. Et neid kohtumisi on sünnipäevanädalal olnud palju, on suur tunnustus ja märk sellest, et läheme oma inimestele korda. Omaltpoolt kinkisime igale külalisele sünnipäevaks trükivalgust näinud Monika-Aino Jõesaare kirjutatud ajalooraamatu meie kooli 15 töörohkest aastast,” lausus Veidenbaum.

Narva Kutseõppekeskus loodi 1. oktoobril 2000. aastal, kui ühendati Narva Kutsekeskkool, Narva Kergetööstuskool, Narva Kaubanduskool ja Narva Energeetikute kool.

“Nelja kutsekooli ühendamine oli Eestis ainulaadne ja esmane kogemus ning Narva linna ja lähipiirkonna kutsehariduse arengu jaoks olulise tähendusega,” lisas Veidenbaum. “15 aasta jooksul on tehtud palju. On olnud lihtsamaid küsimusi ja keerulisemaid hetki. Koostöös on ikka leitud lahendused õppijatele parimateks õppimis- ja arenemistingimusteks, töötajatele kaasaegsete töötingimuste loomiseks ja partneritega ühiste eesmärkide saavutamiseks.
Alanud õppeaastal uurivad õpilased Narva ametiõppe ajalugu, mis ulatub 300 aasta taha.“

Kutseõppekeskuse juubeli puhul ilmus äsja raamat “Narva Kutseõppekeskuse 15 töörohket aastat 2000-2015”, mille koostaja on Monika-Aino Jõesaar. Teos võtab kokku nii kutseõppekeskuse tegemised kui käsitleb Narva 300-aastase ametihariduse ajalugu laiemalt.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. 10 õppekavarühma on saanud välishindamisel täisakrediteeringu. Alates 2015. aasta septembrist on kool kutsehariduse õpirände harta omanik. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee