Uudised

1PAT-3PAL Õppereis

25.09.15

24.septembril 2015 toimus õppereis Tartu linna õpilastele gruppidest 1PAT ja 3PAL.

Õpilased külastasid teaduskeskust Ahhaa ja Eesti Lennundusmuuseumi.

Eesti Lennundusmuuseumi territooriumil on kogutud originaalsed lennutehnika ja raketinduse eksponaadid. Suur hulk tehnikat asub lahtise taeva all, välisväljakul paiknevad nõukogude, rootsi ja poola lennukid luurelennukitest suurte hävitus-ründelennukiteni Su-22M4.

Oma silmadega saab pilku heita piloodi kabiinisse või siseneda reisilennukisse. Samuti võib tutvuda mootori ja lennukikere ülesehitusega.

Juba teaduskeskuse Ahhaa hallis võib ennast proovile panna piloodi rollis lennusimulaatoris. Tehnoloogiasaalis saab vaadata ja katsuda interaktiivseid eksponaate: sõita jalgrattaga saali kohal köiel või otsida väljapääsu klaaslabürindist, kontrollida oma tasakaalutunnet ja tutvuda elektriauto konstruktsiooniga.

Elusaalis võib jälgida meie väikeste vendade elu: vaadata sipelgate igapäevaseid toimetusi kaamera abiga, näha akvaariumi Punase mere kalade, korallide ja teiste mere-elanikega ning jälgida, kuidas koorub tibu.

Veemaailmas saab ehitada tammi, tekitada tornaado või teha veekeerise. Ja veel palju huvitavat. Õppereis tõi palju uusi teadmisi ja positiivseid emotsioone.

Sõidu pildid saab vaadata siit