Uudised

Mess „SLO Sügispäevad 2015“

22.09.15

10.09-11.09.2015 Tallinnas lauluväljaku ruumides toimus mess „SLO Sügispäevad 2015“.

10.09.2015 külastasid elektriku ja mehhatrooniku õppegruppide õpilased SLO Eesti AS poolt korraldatud messi. Õppereisi eesmärgiks oli tutvuda firmadega, mis tegelevad elektromaterjalide, tööstus- ja automaatkomponentidega.

Külastasime messil kõikide firmade bokse. Tutvusime mittepõlevate juhtmetega, mis põlemisel ei eralda kahjulikke aineid, isolatsiooni eemaldamise uue mudeliga. Tutvusime elektriku universaaltrelli tööga, Led-lampide erinevate liikidega ja allveevalgustuse seadmetega. Firma Schneider Electric andis soovijatele mälupulga infoga elektrimontaažist, kaablite elektriarveldusest, mis on praktiliselt kogu elektrotehnika õppekursus.

Tundsime huvi praktikakohtade vastu ja saime teada, et praktika on võimalik läbida Jüris (ABB firma) ja Keilas.

Võtsime osa ka elektrikute ja mehhatroonikute konkurssidest. Lõikasime isolatsiooniga juhtmeid detailse täpsusega, paigaldasime jaotuskarpe. Meie kooli 2KEL õpilane Ivan Kulakevitš võttis osa jaotuskarpidest tehtava püramiidi koostamisest ja saavutas esimese koha. Kõik konkursidel osalejad said kingituseks tööriistu.

Tahaksime ära märkida korraldajate ja firmade-osalejate heasüdamlikku suhtumist. Kõikidele esitatud küsimustele saime põhjalikud vastused, lisaks pakuti messi korraldajate poolt osalejatele ja külalistele maitsvat lõunasööki. Meie õppereis õnnestus igati.

 

Õpilased õpperühmadest 1KEL, 2KEL, 2PMH, 3PMH, 3KMH