Uudised

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus pälvis rahvusvahelise koostöö kõrge tunnustuse

17.09.15

Sihtasutus Archimedes andis Narva Kutseõppekeskusele üle kutsehariduse õpirände harta, mis on nii tunnustus tehtud töö eest kui uks uute võimaluste poole.

 

Narva Kutseõppekeskuse direktor Riina Veidenbaum ja Sihtasutus Archimedese juhatuse esimees Rait Toompere/SA Archimedes

Kutsehariduse õpirände harta omanikuna saab kool varasemast hõlpsamalt esitada taotlusi rahvusvahelise õpirände korraldamiseks. Samas on see kohustus jätkuvalt panustada õpirände edendamisse ja lõimida õpirännet kooli tegevustesse strateegilisel tasandil.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on harta sihikindla töö tulemus. 

“Tunnustan kolleege, kes oma tööga loovad õpilastele ja haridustöötajatele võimalusi end välisriikides harida ning täiendada,” ütles Veidenbaum. “Oleme aastate jooksul oma välispartneritelt ammutanud hindamatuid kogemusi ja oskusi, kuid mitte ainult - meil on ka teistele palju anda ja see teeb meist väärtusliku partneri.”

Kui kõrghariduses on õpirände harta toiminud aastaid, siis 16. septembril omistatud kutsehariduse õpirände hartad on Eestis esimesed. Hartat taotles 14 kutseõppeasutust, kellest lisaks Narva Kutseõppekeskusele rahuldati veel vaid nelja kooli taotlus. Õpirände harta omanikeks said veel Tartu Kunstikool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Teeninduskool ja Rakvere Ametikool.

SA Archimedes hindamiskomisjoni hinnangul on Narva Kutseõppekeskus väga suure rahvusvahelise koostöö kogemusega kutseõppeasutus Eestis. Koolis on kogenud töötajad, välja on kujundatud selged protseduurid ja reeglid, millest ka väga hästi kinni peetakse. Kogu tegevus lähtub kvaliteedijuhtimise parimast tavast, mille tõenduseks on ISO sertifikaat ja ka SA Archimedese poolt 2010. aastal omistatud „Koostöö kuldõun“. 

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Foto: Narva Kutseõppekeskuse direktor Riina Veidenbaum ja Sihtasutus Archimedese juhatuse esimees Rait Toompere/SA Archimedes

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Karen Sukiasyan, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist
Tel 52 70 400; karen.sukiasyan@nvtc.ee