Uudised

Pressiteade. Narva noored tahavad saada raamatupidajaks või kokaks.

17.08.15

Narva Kutseõppekeskuse suvisel vastuvõtuperioodil on enim avaldusi esitatud raamatupidaja ja koka erialale.

Juunis alanud ja selle nädala lõpuni vältav vastuvõtt keskhariduse baasil õpetatavatele erialadele täitis raamatupidaja eriala 27 kohta ülikiiresti ning tänaseks on ametisse soovijaid 54.

Erialadel müüja-klienditeenindaja, kondiiter, sisetööde elektrik ja multimeedium on täidetud enam kui kolmveerand kohtadest. Nende ning teiste keskhariduse baasil õpetatavate erialadele jätkub vastuvõtt ka pärast 14. augustit.

Kooli õppedirektori Tatjana Burikova sõnul on tänavu gümnaasiumi lõpetanud noorte huvi ametikooli vastu püsinud samal tasemel mullusega, ent mõnevõrra on langenud põhikooli lõpetanute huvi.

“Tänaseks on meile avalduse esitanud ligi 470 noort, kuid soovime, et neid oleks ligikaudu 150 võrra enam. Samas ei erine meie statistika ülejäänud Eesti omast, kus huvi meistriks õppimise vastu on olnud samuti eelmise aastaga võrreldes leigem,” rääkis Burikova.

Põhihariduse baasil õpetatavate erialade seas saatis menu koka oma, millele esitati 44 avaldust 34 kohale. Traditsiooniliselt populaarsed on ka keevitaja ja sõiduautotehniku eriala. Jätkuvalt saab avaldusi esitada erialadele multimeedium, mehhatroonik, ehitusviimistlus ning pagari- ja kondiitritoodete tehnoloogia.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Lisainformatsioon:

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Elyanna Romanova; Narva Kutseõppekeskus õppekorralduse spetsialist
Tel 515 6828; elianna.romanova@nvtc.ee