Uudised

Pressiteade. Narva Suvelaada peaesineja on Svjata Vatra.

11.08.15

Laupäeval, 15. augustil korraldab Narva Kutseõppekeskus koostöös Narva linnaga järjekorras viieteistkümnendat Suvelaata, millega koos tähistatakse ka Narva ametiõppe 305. aastapäeva ja kutseõppekeskuse 15. juubelit.

Traditsioonilisel Narva Suvelaadal korraldavad Narva Kutseõppekeskuse õpilased, spetsialistid ja õpetajad Narva linnuse sisehoovis mitmesuguseid meistriklasse ja esitlevad ning müüvad omavalmistatud tooteid. Lisaks tulevad kohale kaupmehed ja käsitöölised üle Baltikumi, kes pakuvad nii toitu, käsitööesemeid ja palju muud.

Narva Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on sel korral Suvelaat veel selle võrra erilisem, et samaaegselt tähistatakse nii Narva ametiõppe 305. aastapäeva kui ka kutseõppekeskuse 15. juubelit: „Kui tavaliselt oleme rõhku pannud just meie õpilaste oskuste demonstreerimisele, siis sel korral on tegemist ka suure sünnipäevapeoga. Loodame seepärast külastajatena näha ka palju kooli vilistlasi ja töötajaid, kellega koos seda suursündmust tähistada.”

Laadapäevale on planeeritud veel mitmed kontserdid ja meelelahutusprogramm ning nii lastele kui täiskasvanutel mõeldud võistlused. Päeva jooksul loositakse veel lisaks Narva Kutseõppekeskuse partnerite poolt välja palju kingitusi ja suveniire. Laadapäeva peaesinejaks on Eesti-Ukraina folkansambel Svjata Vatra.

Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyani sõnul on Narva Suvelaadast saanud linna iga-aastane oodatud sündmust: „Aastatega on külastajate ja kauplejate arv Suvelaadal oluliselt kasvanud ning nii osalejad kui kauplejad tulevad siia kohale üha kaugematest välisriikidest.” Veel lisas ta, et õpihimuliste seas on suureks tõmbemagnetiks ka laadalt saadav info Narva Kutseõppekeskuse kohta, sest kohapeal on võimalik suhelda kooli vastuvõtuspetsialistidega ning oma silmaga näha, millega kooli õpilased tegelevad.

Sellel aastal valmis spetsiaalselt suvelaada jaoks ka uus koduleht www.narvalaat.ee, mille autor on Narva Kutseõppekeskuse õpilane Sergei Russak.

XV Narva Suvelaat toimub kell 10.00–16.00 Narva linnuse sisehoovis ning sissepääs on kõigile tasuta. Päeva juhib Jevgeni Timoštšuk.

Lisainformatsioon:
http://www.narvalaat.ee/suvelaat/est
https://www.facebook.com/events/751523898303323/

Karen Sukiasyan, arendusosakonna peaspetsialist
Tel: 52 70 400 karen.sukiasyan@nvtc.ee

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee