Uudised

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus lähetab välispraktikale ligi poolsada õpilast.

17.06.15

Narva Kutseõppekeskus sai rahastuse, et jätkata edukaid õpirändeprojekte ka kahel järgneval õppeaastal.

Järgmisel õppeaastal on Euroopa õpirände programmi Erasmus+ projektide “Euroopas õppides meistriks” ja “Euroopas õppides meistriks 2” kaudu Narva Kutseõppekeskuse õpilastel võimalik end täiendama minna seitsmesse riiki ja üheksasse sihtkohta. Kaks kuni viis nädalat kestva kogemuse saab kokku 28 õpilast.

“Võimalus läbida praktika välismaal on tänastele õpilastele tulevase eduka tööelu aluseks,” ütles kutseõppekeskuse direktor Riina Veidenbaum. “Kogemus välismaal avardab tulevaste meistrite silmaringi ja sunnib neid kohanema uues ja harjumatus keskkonnas. See on suurepärane ettevalmistus tööeluks.”

Õppeaastal 2015-2016 saavad kutseõppekeskuse õpilased end täiendada Saksamaal, Prantsusmaal, Lätis, Leedus, Sloveenias, Suurbritannias ja Portugalis. Lisaks planeerib kool oma vahenditest võimaldada töötajatel stažeerimist partnerkoolide juures.

Juba on selge ka see, et õppeaastal 2016-2017 pääseb välispraktikale 18 kutseõppekeskuse õpilast.

Esmaspäeval, 15. juunil toimus ka kutsehariduse ja –koolituse edendamisele suunatud Leonardo da Vinci programmi projekti “Noormeistrid Euroopas – kogemused kogu eluks” lõppkonverents ja Erasmus+ “Euroopas õppides meistriks” projekti vahekonverents. Mõlemas projektis osalenud õpilased jagasid oma kogemusi ja muljeid, lisaks anti ülevaade käimasolevatest projektidest ja ka uuest Erasmus+ “Euroopas õppides meistriks 2” projekti võimalusest järgmise kahe aasta jooksul.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Pildigalerii