Uudised

Seiklusturismi praktika Armeenias

27.05.15

Ajavahemikul10.-21. mai läbisid neli turismikorralduse eriala õpilast kutseõpetaja Viktoria Timohhina korraldamisel välispraktika Armeenias.

Koostöös Euroopa Kolledžiga Armeenias tutvusid Narva Kutseõppekeskuse õpilased projekti raames külastades Euroopa Kolledži filiaale erinevates Armeenia regioonides Euroopa Kolledži töötajatega ja sõbrunesid ka õpilastega. Praktika lõppes saadud kogemust kinnitavate sertifikaatide omistamisega.

Praktika käigus Narva Kutseõppekeskuse õpilased käisid Tufenkyani hotellides, mis kuuluvad ühte rahvuslikku Armeenia hotelliketti. Kavas oli tutvumine hotellide sisetöökorraldusega, turunduse strateegiaga, juhtimise metoodikaga ning personalile esitavate nõudmistega. Õppijad on uhked selle üle, et said isiklikult tutvuda hotelliketi omanikuga Tufenkyan James’iga, kes on tuntud kõige peale oma esimese äriga, nimelt alates 1986. aastast traditsiooniliselt käsitsi valmistatud vaipade müügiga üle maailma.

Praktika jooksul õpilased osalesid Armeenia seiklusturismi arendamises ning külastasid Jerevani rahvamuuseumi, kus tutvusid päikeselise riigi vana ja kaasaegse ajalooga; Armeenia vanimaid templeid, mis kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse; käisid matkaretkel järskudel mägedel. Matkaretke ajal külastasid õppijad 1. sajandi Garni paganatemplit, kaljust raiutud kloostrit Geghard. On tähelepanu väärt ka Armeenia rahvatoit, mille erinevaid roogasid õpilased ka said maitsta.

Praktika kultuuriline - meelelahutus programm sisaldas endas Armeenia pealinna muuseumide külastust: Linnus – Muuseum Erebuni, mis on praeguse Jerevani lähtekoht. Käsikirja majas on eksponeeritud kõige väiksem ja kõige suurem raamat. Samas õpilastel oli võimalust tutvuda maailma kuulsate inimeste loomega: kunstniku Ervand Kochar ja helilooja Aram Hatsaturjani loomega.

Õpilased kogesid ise armeenlaste tõelist külalislahkust ja sõbralikkust ning tutvusid rahvakommetega ja tavadega. Euroopa Kolledži õpilased tutvustasid ka rahvaslikke tantse.

Armeenia on väga lühikese aja jooksul suutnud võita Narva Kutseõppekeskuse õpilaste südamed oma pika ja mõnikord südantlõhestavaga ajalooga, maalilise maastikuga ja puhta loodusveega.

Välispraktika Armeenias

Välispraktika Armeenias

Välispraktika Armeenias

Välispraktika Armeenias

Välispraktika Armeenias

Välispraktika Armeenias

Välispraktika Armeenias

Välispraktika Armeenias

Välispraktika Armeenias