Uudised

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus külastas ametiõppe suurvõistlusi Soomes.

13.05.15

Narva Kutseõppekeskuse õpilased ja õpetajad koos kolleegidega Valgast ja Armeeniast said osa möödunud nädalal Soome suurimast kutsemeistrivõistlusest “Taitaja 2015”.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul andis suurvõistluse jälgimine väga hea võimaluse õppida Soome parimaid praktikaid ning saada aimu põhjanaabrite ettevõtete ja koolide vahelisest tihedast koostööst.

„Õppisime palju: alates modernsetest töövahenditest, huvitavatest võistlusülesannetest ja õpilaste pühendumisest, kuni võistluste puhkeaegadel õpetajate-õpilaste omavahelise toetava suhtlemiseni välja,“ lausus Veidenbaum. „Meie grupi liikmed rõhutasid võistlejate asjatundlikkust ja ülesandele rahulikku keskendumist.“

Võistlust käis vaatlemas üheksa Narva Kutseõppekeskuse õpilast ja neli Narvat külastanud Jerevani Euroopa Kolledži õpilast. Samuti 26 õpetajat Narvast, Armeeniast ja Valgamaa Kutseõppekeskusest.

Soome kutsemeistrivõistlused “Taitaja” on Soome riigi suurim ning silmapaistvaim kutsehariduse sündmus, mis seekord toimus Turus. Kavas oli ligi 40 võistlusala, näidisalad ja värbamisüritused. Kolme päeva jooksul külastas võistlust üle 51 000 inimese, mis on kõigi aegade rekord.

Tagasiteel külastati Helsingi kutsekeskkooli Stadin, kus võõrustajad tutvustasid oma kooli ja kinnitasid teavet Soome kutsehariduse edukuse ühest põhimõttest – kutseõpetajal on erialane ettevalmistus ja vähemalt kahe-aastane töökogemus, lisaks tuleb õppida pedagoogikakoolitusel. Kaasaegsed õppelaborid ja praktilist tööd tehes õppimise põhimõte jättis osalejatele sügava mulje.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Elyanna Romanova; Narva Kutseõppekeskus õppekorralduse spetsialist
Tel 515 6828; elianna.romanova@nvtc.ee