Uudised

Pressiteade. Rallisprint naaseb Narva tänavatele!

11.05.15

Pärast aastast pausi kihutavad ralliautod taas Narva tänavail, kui laupäeval, 16. mail peetakse rallisprindi Eesti karikavõistluste etapp.

Mullu teetööde tõttu ära jäänud kevadise rallikalendri üks oodatuimaid võistlusi algab kell 12.00 Joala tänaval ja lõppeb Rootsi lõvi mälestusmärgi juures Linnuse tänaval.

Narva rallisprindi peakorraldaja Karen Sukiasyani sõnul naaseb rallisprint piirilinna tänavaile tuntud headuses, võttes tagasi positsiooni kevadise tähtsündmusena.

“Aastane paus on kasvatanud nii võistlejate kui rallifännide nälga Narva võistluse järele ja meil on hea meel, et rallisprint teeb comebacki,” lausus Sukiasyan. “See on hea korralduse ja põneva raja tõttu suurepärane elamus nii siinsetele inimestele kui sportlastele ning priima võimalus meie autoerialade õpilastele oma oskused väga pingelises olukorras proovile panna.”

Narva abilinnapea Maksim Volkov rõhutas, et sport nii tipmisel kui rohujuure tasandil annab külalistele pildi linna tervisest ning seda arvestades on Narva väga heas toonuses.

“Mul on ääretult hea meel, et linnatänavad on taas sellises konditsioonis, et saame neil võõrustada autospordifänne üle Eesti,” ütles Volkov. “Rallisprint on kujunenud siinse spordielu ja kogu linna üheks visiitkaardiks ning jagame seda kaarti oma külalistele rõõmuga.”

Traditsiooniline 2 kilomeetri pikkune asfaltkattega rada läbib Narva tänavaid. Esimene start on kell 12.00 Joala tänav 8, Gerassimovi kultuurimaja ees. Finiš on Rootsi lõvi platsil. Kokku sõidetakse kolm vooru. Autasustamistseremoonia toimub Rootsi lõvi platsil ca 15:30 või 30 minutit pärast võistlustulemuste selgumist.

Pealtvaatajaile sobivaimad vaatluskohad on järgmistel tänavatel: 1. Mai, Raudsilla, Kalda (raudtee ülekäigusilla kõrval) ja Igor Grafovi. Pealtvaatajaile on võistluste jälgimine tasuta.

Narva rallisprindi peakorraldaja on Narva kutseõppekeskus, kes viib võistluse läbi koostöös Narva linna ja Eesti Autospordi Liiduga.

Lisainfot võistluse kohta saab Narva kutseõppekeskuse kodulehelt aadressil
http://www.nvtc.ee/et/uudised/1/10/syndmus/338  ja
https://www.facebook.com/events/1377240859272714/ 

Karen Sukiasyan, arendusosakonna peaspetsialist
Karen.sukisyan@nvtc.ee 
Tel: 52 704 00

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee