Uudised

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus võõrustab Armeenia praktikante.

06.05.15

Jerevani Euroopa kolledži turismi eriala õpilased koos õpetajatega täiendavad end Narva Kutseõppekeskuses.

27. aprillist 10. maini kutseõppekeskuses enda oskusi avardavad armeenlased 

tutvuvad kooli õppetöökorraldusega ja osalevad turismikorralduse eriala õpilaste ettevalmistatud üritustel.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on lisaks auditoorsele õppetööle oluline ka see, et Armeenia delegatsioon külastab Narva Kutseõppekeskuse partnerettevõtteid, kus kooli turismikorralduse eriala õppurid läbivad praktikat.

“Meie eesmärk on anda külalistele võimalikult laiapõhjaline ülevaade õppetööst ja –põhimõtetest,” ütles Veidenbaum. “Partnerid ettevõtlussektorist on meile ülimalt olulised, sest koostöös nendega arendame töökohapõhist õpet ning firmades saavad õpilased väärtuslikku praktikakogemust.”

Kutseõppekeskuse turismikorralduse eriala 1. ja 2. kursuse õpilased viivad läbi ekskursioone Narva linnas, jutustavad Eesti traditsioonidest ja tavadest, ühiselt külastatakse muuseume ja kultuuriasutusi.

Armeenlaste praktika osana toimuvad ümarlauad ja vestlusringid turismikorralduse eriala ühise õppekava väljatöötamiseks ja koostöövõimaluste arendamiseks.

5.-7. maini sõidab Jerevani Euroopa kolledži delegatsioon koos Narva kooli õpilaste ja töötajate ning Valgamaa Kutseõppekeskuse töötajatega Soome vaatama kutsevõistlusi „Taitaja 2015“.

Juba 10. mail on planeeritud kutseõppekeskuse õpilaste vastukülaskäik Armeeniasse Jerevani Euroopa kolledžisse. Koostöö Narva ja Jereveni kooli vahel algas 2013. aasta sügisel ning on oluliselt laiendanud mõlema õppimisvõimalusi.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee 

Karen Sukiasyan, arendusosakonna peaspetsialist
Karen.sukiasyan@nvtc.ee 
Tel: 52 704 00