Uudised

Pressiteade. Narva kevadlaat tähistab 15. juubelit!

04.05.15

Laupäeval, 9. mail täitub Narva kindluse sisehoov laadameluga, sest kavas on juba 15. kevadlaat.

Kevadlaadal pakuvad Eesti, Läti ja Leedu kaupmehed ja käsitöölised tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu, riideid, jalatseid ja pudukaupa.

Laata korraldavad Narva kutseõppekeskus ja Narva linn. Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on sündmus aastate jooksul narvalaste südamesse murdnud ja kujunenud igakevadiseks tipphetkeks.

“Kevadet Narvas ei kujuta kevadlaadata enam ettegi,” lausus Veidenbaum. “Ka meie koolile on see eriline võimalus, sest annab nii töötajaskonnale kui õpilastele suurepärase korralduskogemuse ja lava enda oskuste näitamiseks.”

Narva Kutsehariduskeskuse arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan tunnustas linnaelanikke kui innukat laadarahvast, kes on hoogsalt kaasas nii kevadisel, suvisel kui talvisel sündmusel.

“Narva tulid juba iidsetel aegadel kokku kaupmehed kõikidest ilmakaartest, et müüa ja vahetada oma kaupu nii lähedalt kui kaugelt. Mul on hea meel näha, et see pisik elab inimestes tugevalt ka tänapäeval,” märkis Sukiasyan.

Traditsiooniliselt on laadal kontsert ja meelelahutusprogramm ning külastajate meelt lahutavad päeva jooksul erinevad kollektiivid Narvast, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja kutseõppekeskusest. Laadapäeval toimuvad võistlused nii lastele kui ka täiskasvanutele. Päeva jooksul loositakse palju kingitusi ja suveniire.

Laadapäev algab kell 10.00 ning seda juhib Aare Rebban. Laadale on oodatud hulgaliselt kauplejaid Eestist ja naaberriikidest ning külastajaid üle terve Eesti. Sissepääs laadale on tasuta.

Lisainformatsioon:
http://www.narvalaat.ee/kevadlaat/est/ 
https://www.facebook.com/events/1422725141369818/ 

Karen Sukiasyan, arendusosakonna peaspetsialist
Tel: 52 704 00 Karen.sukiasyan@nvtc.ee

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee