Uudised

Stažeerimine Suurbritannias

27.04.15

12.-18. aprillil 2015.a stažeerisin Suurbritannias, Kenterberi kolledžis välisõppijate osakonnas.

Põhieesmärk oli praktiseerida inglise keelt keelekeskkonnas ja kontrollida Narva Kutseõppekeskuse välispraktikantide ettevõttepraktika korraldamist.

Ajavahemikul 12.04. – 16.05.15.a sooritavad Narva Kutseõppekeskuse 5 õpilast (3 kokka ja 2 keevitajat) Erasmus+ projekti „Euroopas õppides meistriks“ raames ettevõtepraktika Suurbritannias.

Esimesel nädalal harjutasid õpilased aktiivselt inglise keelt ja tutvusid vastuvõtva kolledži ja linnaga. Canterbury linn asub Suurbitannia kaguosas ja on erinevate riikide näiteks Hiina, Prantsusmaa ja Itaalia turistide seas populaarne sihtkoht.

Canterbury Kolledž on kaasaegne õppeasustus, kus saavad omandada kutsekeskharidust ja rakenduskõrgharidust kümned tuhanded õppurid. Nädala lõpus meie õppijad läbisid tööintervjuud ja said asuda tööle praktikakohtadel.

Õpilastel tuli arvestada, et britid on väga nõudlikud ühiskondlikes kohtades viisakuse ja klienditeeninduskultuuri osas.

Inglise keele õpetamisel keelekeskkonnas pööratakse suur tähelepanu õigele hääldamisele ja intonatsioonile. Praktika Suurbritannias on hea kogemus, mis toob kasu õppijatele nende tulevases elus ja töös.

Stažeerimine ingliskeelses keskkonnas oli mulle kui keeleõpetajale maksimaalselt kasulik, sest kuulasin, küsisin, kirjutasin ja rääkisin nii palju kui oli võimalik.

Aleksandr Beljakov
inglise keele õpetaja

A. Beljakov Suurbritannias